Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Portakal kabuğun andıran görünümü ile selülit, selülit tedavisi ile çözümlenen estetik bir cilt problemidir. Kadınların neredeyse %89-90 oranında yaşadığı selülit sorunu, derinin altında biriken yağ hücreleri nedeniyle meydana gelir. 

Ciltte pürüzlü ve çukurlu bir görünüme neden olur. Uyluk, kalça ve karın bölgelerinde görülen selülit sorunu selülit derecesine göre farklı yöntemlerle çözülebilir.

Selülit Tedavisi Nedir?

Selülit tedavisi öncesinde selülit tedavisi nedir, nasıl olur anlamak önemlidir. Aslında bu tedavi birbirinden farklı birçok alternatif sunar. 

Deforme olmuş yağ dokularını hedef alan cihazlı işlemler ya da masaj gibi yöntemler kullanılabilir. Farklı olarak birikmiş yağ dokusunu azaltmak için çeşitli masaj yöntemleri de bulunur. 

Ancak selülit tedavisinin hangisi olması gerektiği kişiden kişiye değişir. Çünkü selülitlerin dereceleri vardır. 

 • Birinci derece selülitler, en hafif olan selülitler olarak masajla ve bakımla kolay tedavi edilebilir. 
 • İkinci derece selülitler; karın, kol, bacak, basen ve kalçalarda orta derecede estetik bozukluk yaratır. Klinik destekli tedavilerden uygun olan tercih edilerek tedavi gerçekleştirilebilir. 
 • Üçüncü derece selülitler; bacak, karın, basen, kalça ve kollarda ortaya çıkan ileri derece selülitlerdir. 

Tedavi için kişiye göre plan yapılmalıdır. Selülit tedavi yöntemleri arasında G5 masajı, LPG, bölgesel incelme gibi yöntemleri bulunur. Selülit derecesine ve bölgesine göre kişiye uygun tedavi yöntemi uzmanlar tarafından belirlenebilir. Güzellik uzmanlarımızla iletişime geçerek sizin için en ideal selülit tedavi yöntemini bulabilir ve selülit sorunundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Selülit Tedavisi Ankara

Selülit tedavisi Ankara için en iyi yer neresi diye merak ediyorsanız merkezimizin modern çözümlerini keşfedebilirsiniz. Ankara genelinde en modern ve son teknoloji yöntemlerle hizmet veren merkezimizde, selülit tedavisi için kişiye özel yöntem seçenekleri sunulur. 

Selülit analizinden sonra kişiye özel planlama yapılır. Uygun fiyat ve yüksek kalitede hizmet farkı ile selülit tedavi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Beytepe ve Tunalı’da bulunan merkezlerimize uğrayabilir, sizin için en doğru tedavi çözümlerini öğrenebilirsiniz.

Ankara selülit tedavisi

Selülit Tedavi Yöntemleri

Farklı derecelerdeki selülitler için farklı selülit tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Selülitlerin analizi yapılarak hangi yöntemin uygun olacağı belirlenmelidir. Uzmanlarımız selülit analizi yaparak kişiye en uygun tedavi yöntemlerini belirler. Genel olarak selülit tedavisinde modern ve etkili yöntemler;

 • Bölgesel İncelme
 • G5 Masajı
 • LPG Integral
 • Klasik Selülit Masajı

Selülit tedavi yöntemlerinin hepsinde amaç deri altı yağ doku hücrelerini ortadan kaldırılmasıdır. Selülite neden olan yağ dokuları çeşitli yöntemlerle ekarte edilebilir. Yağ hücrelerini dengeli dağıtmaya yönelik olan bu yöntemler uzmanlar tarafından uygulandığında gerçekten işe yarar. 

Yağ dokusunu eriten ve kan dolaşımını düzenleyen farklı masaj uygulamaları vardır. Basınç ve vakum etkisiyle masajı daha etkin hale getiren cihazlar da bulunur. Özel tıbbi cihazlarla yağ hücrelerini yok eden bölgesel incelme uygulamaları da selülit tedavisi için tercih edilebilir. 

Selülitleri giderme ve sıkılaşma için oldukça fazla alternatif tedavi yöntemi bulunur. Kişiye en uygun yöntem analiz sonucunda uzmanlar tarafından tavsiye edilebilir. Siz de selülit analizinizi yaptırmak için uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme yöntemi, vücudun belli bölgelerindeki yağların yakılmasını sağlayan bir selülit tedavisidir. Son teknoloji medikal cihazlar kullanılarak, derinin 13 mm altına kadar ulaşılabilir. Deri altındaki yağ tabakalarının erimesi bölgesel incelme sağlar. 

Kişiye ve selülit durumuna göre farklı cihazlarla farklı yöntemler uygulanabilir. Vücudun şekillendirilmesi için birkaç yöntem birlikte de kullanılabilir. Bölgesel incelme yöntemleri ile selülitlerden kurtulmak mümkündür. Çünkü selülit de nihayetinde bir yağ birikimi sorunudur.  Biriken yağ tabakaları eritildiğinde, selülit sorunu da ortadan kalkar. Bölgesel incelme yöntemleri ile selülit tedavileri oldukça başarılıdır.

İlginizi Çekebilir: Bölgesel İncelme

G5 Masajı

G5 masajı, selülitleri giderme ve sıkılaşma konusunda en etkili selülit tedavi yöntemlerinden biridir. G5 olarak isimlendirilen özel bir masaj cihazı ile yapılır. Bu cihaz vücuda titreşimler göndererek cildin esnekliğini sağlamaya yardımcı olur. Selülitleri giderme ve yeniden oluşumunu engellemede etkili bir yöntemdir. 

Yağ yakılmasını hızlandıran bu masaj aynı zamanda toksinlerin atılması ve vücudun rahatlamasını da sağlar. Beş seanstan sonra etkileri net bir şekilde görülür. Bacak, kalça ve popo bölgelerindeki selülitlerin giderilmesinde sıklıkla tercih edilir. 

Masaj özel cihazla titreşim göndererek yağ yakımını hızlandırır. Bununla birlikte masaj sırasında özel kremler de uygulanarak etki daha da arttırılabilir.

İlginizi Çekebilir: G5 Masajı

LPG İntegral

Çok etkili bir selülit tedavisi yöntemi sunan LPG Integral, uygulanan bölgede lenfatik dolaşımı ve kan dolaşımını artırır. Özel bir cihaz olan LPG dönme ve emme aksiyonlarının bir arada kullanılmasını sağlar. Oldukça etkili bir yöntem olan LPG Integral sağlıklı cilt dokusu kazandırmayı amaçlar. 

Selülite neden olan sıkışmaları çözmede etkilidir. Acısız ve ağrısızdır. Genel olarak masaj benzeri bir uygulamadır. Sarkık cildin toparlanmasına ve ağrıların giderilmesine de yardımcı olur. Cilt altı dokuların düzenlenmesine yardım eden LPG uygulaması sayesinde selülitlerin giderilmesi mümkün olur.

İlginizi Çekebilir: LPG İntegral

Selülit Hakkında Merak Edilenler

Selülit herkeste olabilir. Bu açıdan selülit hakkında merak edilenler nelerdir, bunları sizin için kısaca yanıtlamak istedik. Doğal bir fizyolojik oluşum olarak görülen selülit tedavisi estetik kaygıları gidermek adına yapılır. Uzmanlara göre dünya üzerindeki kadınların %98’inde selülit vardır.

Selülit nedenleri arasında kötü yaşam tarzı, hareketsizlik, kötü beslenme gibi nedenler yer alsa da selülitin nedenleri tam olarak açıklanamaz. Bu nedenle de selülit her kadında meydana gelebilir. Yaş ya da kilo fark etmez.

Genel olarak bir yağ sorunu olan selülit, estetik olarak rahatsız edicidir. Genetik olabileceği gibi yaşamsal etkilerden de oluşabilir. Erkeklerde selülit yok denecek kadar azdır. Çünkü kadın ve erkek cilt yapıları farklıdır.

Selülit nasıl oluşur?

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülit hakkında en fazla merak edilen konu, selülit nasıl oluşur konusudur. Deri altında biriken yağ dokularının kan dolaşımını engellemesi sonucu oluşan selülit, tedavisi mümkün olan bir cilt sorunudur. 

Yağ hücrelerinin aşırı depolanması ve genişlemesi sıkı olan septa yağ dokusunun büzülmesine neden olur. Tıp dilinde ödemli fibrosklerotik pannikülopati, adipoz ödemi, gynoid lipodistrofi gibi isimleri olan selülit, septa olarak bilinen lifli bantların toplanmasıyla meydana gelir. 

Bölgesel olarak girintili çıkıntılı bir cilt görünümü meydana getirir. Selülit aslında bölgesel metabolik bozukluktur. Ancak çok doğal ve kadınların neredeyse tümünde yaşanan bir cilt problemidir.

Selülitin Belirtileri Nelerdir?

Selüliti anlamak için önce selülitin belirtileri nelerdir bilmek önemlidir. Girintili çıkıntılı bir cilt görünümüyle ortaya çıkan selülit tedavisinde bu görünümün ortadan kaldırılması amaçlanır. 

Yumru ve çukurlar şeklinde görülebilir. Kalça, bacak, basen, kol, uyluk ve karın gibi farklı vücut bölgelerinde ortaya çıkabilir. Portakal kabuğu görünümüyle karakterize edilir. Hafif olan birinci derece selülitler deri sıkıştırıldığında görülür. Daha ileri derecede olan selülitler ise her durumda fark edilir. Cildin pürüzlü yapısı estetik olarak bozukluk yaratır.

Birinci derece selülitte; cilt pürüzsüz görünür. Ayakta ya da yatarken pürüzler ortaya çıkmaz. Elle sıkılınca görülür.

İkinci derece selülitte; yatarken cilt pürüzsüzdür ancak ayağa kalkıldığında pürüzler belli olur.

Üçüncü derece selülitte; hem yatarken hem de ayaktayken, her durumda ciltteki pürüzler barizdir.

Selülitten Korunmanın Yolları Nelerdir?

Uzman doktorlar genel olarak selülitin doğal bir oluşum olduğunu ve selülit tedavisinin sağlıkla ilgili olmadığını ifade ederler. Ancak selülit sağlıkla ilgili olmasa da rahatsız edici görünümü sebebi ile psikolojik olarak rahatsızlık yaratır. Bu açıdan selülitten korunmanın yolları nelerdir, hangi uygulamalarla bu sorundan kurtulur bilinmesi yararlıdır.

Selülit vücutta ciddi deformasyon görünümlerine yol açabilir. Özellikle ilerlemeden önce durdurulabilen selülitler için önlem almak gerekir. Selülitten korunmak için;

 • Beslenmeye çok dikkat etmek gerekir.
 • Spor ve egzersiz düzenli olarak yapılmalıdır.
 • Bol su içilmeli ve detoks içecekler tüketilmelidir.
 • Aralıklarla hafif selülit masajı yaptırılabilir.
 • Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.
 • Güneşten bol bol yararlanmak gerekir.
 • Cilde düzenli bakım yapılmalıdır.

Selülitin Aşamaları Nedir?

Selülitin aşamaları nedir, nasıl yapılır sorusunun tam bir cevabı yoktur. Çünkü selülit derecelerine göre selülit tedavisinin seçenekleri de farklılaşır. 

Selülit aşamaları oluşum özelliklerine göre değişir. İlk aşama yani birinci derece selülit başlangıçtır. En hafif selülit olan bu selülitler dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz. Elle deri sıkıldığında ortaya çıkar. 

İkinci aşama yani ikince derece selülitlerde cilt pürüzler belirginleşmeye başlamıştır. Yatarken belli olmayan pürüzler ayakta durunca belli olur. 

Üçüncü aşama yani üçüncü derece selülit durumunda ise pürüzler çok belirgindir. Hem ayakta hem de yatarken belli olur. Selülit tedavileri de aşamalara göre uygulanır.

Selülit Tedavisi Hangi Aşamada Uygulanır?

Selüliti olan herkes selülit tedavisi hangi aşamada uygulanır sorusunun yanıtını merak eder. Bu sorunun kesin bir yanıtı olmamakla birlikte ilk aşamadan itibaren selülit tedavisi uygulanabilir. 

Birinci derece selülitler daha da kötü hale gelmeden engellenebilir. İkinci derece selülitler de daha kötüleşmeden giderilebilir. Selülit belirtileri görüldüğünde en azından masaj tedavisi almak çok faydalı olacaktır. 

İlk aşamada selülit masajı tedavisi yeterli olur. Özel yağlarla yapılan bu masajda cihaz kullanılmaz. İkinci ve üçüncü aşamalarda ise bu masaj yeterli olmaz. G5 masajı ya da LPG yapılması gerekir.

Selülit Tedavisi Fiyatları

💅 Hizmet : Selülit Tedavisi
🧖‍♀️ Seans : 1 seans
✅ Bölge : Basen
⏱️ Süre : 30 Dakika
💸 Fiyat : Uzman bilgisi alınmalı

Selülit derecesine göre belirlenecek selülit tedavisi fiyatları değişebilir. Kişiye göre yöntem ve planlama yapılması gerekir. En uygun fiyatlarla en modern çözümlere ulaşmak için merkezimizi tercih edebilirsiniz.  

Memnun kalacağınız selülit tedavi hizmetimizden ekonomik fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Uzmanlarımızla görüşerek selülit analizinize göre size en uygun tedavi yöntemini seçebilirsiniz. Uygun fiyatla en iyi selülit tedavisini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Selülit Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Selülit tedavisi kimlere uygulanır sorusuna; selülit tedavisi, selülit sorunu olan herkese uygulanabilir şeklinde cevap vermek doğru olacaktır. Rahatlatıcı ve sağlıklı tedavi yöntemleri hem selülit hem de genel sağlık için iyidir. Ağrıların azalması, stresten kurtulma gibi olumlu yanları vardır. 

Özellikle selülit masajı her yaştan herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. G5 ve LPG yöntemleri de cerrahi yöntemler olmadığından rahatlıkla herkese uygulanabilir. Selülit tedavisinde alerji ya da cilt hastalığı olan kişiler doktor onayı alarak tedavi alabilir. Bunun dışında her yaştan kadın ve erkek selülit tedavisi alabilir.

Selülit tedavisi uygulaması ne zaman etki gösterir?

Selülit derecesine ve tedavi yöntemine göre uygulamaların etkisini görme zamanı değişebilir. Bazı selülitler 5 seansta gözle görülür şekilde giderilirken bazıları için daha fazla seans gerekebilir.

Selülitte G5 masajı ne kadar etkili?

Selülit tedavisinde en etkili yöntemlerin başında G5 masajı gelir. Bu masaj G5 adı verilen özel bir cihazla yapılır. Bu cihaz özellikle selülit oluşumuna neden olan sıkışmaların açılmasını sağlar. G5 masajı selülitlerin giderilmesinde ve vücudun sıkılaşmasında oldukça etkili bir yöntemdir.

Selülitten tamamen kurtulmak mümkün mü?

Selülit tedavileriyle birlikte spor ve sağlıklı beslenme bir araya geldiğinde selülitlerden tamamen kurtulmak mümkün olabilir. Düzenli selülit masajı yaptırmak da yeni selülit oluşumlarını engeller. Selülitlerden tamamen kurtulmak için size en uygun tedavi yöntemini seçmeli ve yaşam tarzınızı da değiştirmelisiniz. Uzmanlarımızdan sizin için en uygun tedavi yönteminin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Selülit tedavisi ne kadar sürer?

Selülitlerin derecesine göre ve seçilen tedavi yöntemine göre selülit tedavi süreleri değişebilir.  Tedavi için seanslar planlanırken kişiye göre özel plan yapılır.  Tedavinin kaç seans süreceği ve ne zaman sonlanacağı kişinin selülitlerinin durumuna bağlı olarak değişir.

Selülit yapan yiyecekler nelerdir?

Beyaz un kullanılan tüm ürünler, şekerli ürünler, kızartmalar, çikolatalar, tatlılar, fast food yiyecekler selülit yapan yiyecekler arasında yer alır. Bol su içmek ve sağlıklı beslenmek selülit oluşumunu engelleme yardımcı olur.

Selülitin tedavi ile geçer mi?

Selülit derecesine göre selülit tedavisinden sonuç alma oranları değişir. Ancak genel olarak düzenli tedavi seansları almak selülitlerden kurtulmayı sağlar. Selülit tedavisinden sonra beslenme ve spora dikkat ederek selülitlerden tamamen kurtulmak mümkün olabilir.

Selülit tedavisi zararlı mı?

Selülit tedavilerinin hiçbir zararı ya da yan etkisi yoktur. Aksine vücut sağlığı ve zihin sağlığı için oldukça faydalıdır. Yorgunluk, stres, depresyon gibi sorunlara da iyi gelir. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Kan dolaşımını düzenleyerek vücudun daha dinç ve zinde olmasını sağlar.

Önceki Yazı
Kalıcı Makyaj Ankara
Sonraki Yazı
Alexandrite Epilasyon

Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.

Kampanyalardan Haberdar Olun

Tüm Hakları Saklıdır.