Diyot Epilasyon

Diyot epilasyon yöntemi, tüm cilt tiplerine uygulanan ve en yaygın epilasyon uygulamalarından bir tanesidir. Hem erkek hem de kadınlar için uygun olan bu yöntem aynı zamanda açık ya da koyu ten fark etmeksizin rahatlıkla uygulanabilir. Diğer lazer yöntemlerinde olduğu gibi bu yöntemde de amaç kıl köklerini hedef almaktır.

Ancak diğer yöntemlerden farkı başlığı hiç kaldırmadan hareket ettirerek uygulanan bölgede ütüleme mantığı ile epilasyon yapmak olarak bilinir. Bu uygulama yöntemi sayesinde hem daha az enerji harcanır hem de uzun vadede daha kalıcı çözümler sunar. Bu sebeple de birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Bunun haricinde kadın ve erkeklerin rahatlıkla kullanabilmesinin sebebi her renk kıl için kullanıma uygun olmasıdır. 

Kullanılan son teknoloji sayesinde istenmeyen tüyler için kalıcı çözüm sunan diyot epilasyon cihazları birçok kullanıcının öncelikli tercihleri arasına girer. Bu sebeple siz de ihtiyacınıza uygun olan seans aralığını belirlemek için uzman kadromuzdan yardım alabilir, size uygun olan seans aralığından da uygulamalara başlayabilirsiniz.

Diyot Yöntemi Nedir?

Yüz cilt gevşekliğini ve kırışıklıkları tedavi etmekte en etkili yöntemlerden biri olan diyot lazer uygulaması kalıcı epilasyon açısından etkili yöntemlerden birisidir. Diyot lazer tek bir dalga boyunda konsantre saf ışık spektrumu üretir. Lazer dalga boyu cilt bakımı ve epilasyonda tedavi etkinliğini ve yan etkilerini belirleyen faktördür. Melanin dokusunu hedef alan diyot lazer tüm cilt tipleri için etkili bir kalıcı epilasyon çözümüdür.

Daha derindeki kıl köklerini yok edebilir. Diğer lazer türlerinden farklı olarak direkt cilde temas eder. Cilt üzerinden ütü yapar gibi uygulama diyot lazer özel başlı ve uygulama jeli sayesinde cildi soğutarak yanma etkisini ortadan kaldırır. Yüz, sırt, kol veya bacak gibi vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir. Diğer lazer türleri sabit atışlarla uygulanırken diyot lazer cilde temas eder. Bu nedenle de ütüleme teknolojisi olarak da bilinir.

Diyot Yönteminin Kullanılması Hangi Durumlarda Uygundur?

Derinlerdeki yerleşik kıllar için en uygun lazerdir. Kıl folikülünde bulunan melanin tarafından emilen yakın kızılötesi lazer ışığı tüyleri tamamen yok etmek için oldukça etkilidir. Batık tüylerin tedavisinde özellikle bu yöntem tercih edilir.

Bronz ya da koyu tenli, açık tenli tüm cilt tipleri için uygulanabilme özelliği diyot lazeri farklı kılar. Cilt tipine göre uygun parametreler belirlenebilir. Cilt tipleri ve tedavi bölgesine göre en iyi darbe genişliği ve enerji parametreleri seçilebilir. Diode (diyot diye okunduğu için Türkçede diyot diye kullanılır) lazer sistemi tüm cilt tiplerini güvenli ve etkili bir şekilde tedavi eder.

Diyot Epilasyon Nasıl Yapılır?

Diyot lazer kıl folikülünde bulunan pigmenti hedef alır. Lazerin gönderdiği ışık foliküldeki pigment tarafından emilir. Enerji ısıya dönüşerek kıl köküne hasar verir. Kıl köklerinin kalıcı olarak yok edilmesini sağlar. Kalıcı olarak tüylerden ve kıllardan kurtulmak için iğneli epilasyon hizmetimizi de alabilirsiniz. Diyot lazer tek seferde yüzlerce foliküle ulaşabilir. Deri altını hedefleyen bu işlem öncesinde uygulama yapılacak bölgenin tıraş edilmesi gerekiyor. Bu uygulama yaptırılmadan 3 hafta öncesine kadar ağda gibi kılları kökünden almaya yönelik işlemlerin yapılmaması gerekir.

İşlem sırasında kullanılan cihazın soğutma başlığı ve dokunmatik ayarlama sistemi vardır. Cilt üzerinde cihaz gezdirilerek işlem yapılır. Seans süresi işlem yapılacak bölgeye göre değişir. Seanslar sırasında herhangi ağrı veya acı hissedilmez. Son teknoloji diyot epilasyon cihazı cilde zarar vermeden kıl köklerine ışın gönderir.

Ciltte yanma gibi hissiyatlar oluşmaz. İşlem sırasında cilt özel soğutma teknolojisi ile soğutulur. Diyot epilasyon acısız, hızlı ve konforlu bir epilasyon uygulamasıdır. Uygulama sırasında cilt hasara uğramaz. Hızlı olması, güvenilir, olması, acısız ve zararsız olması nedeniyle diyot epilasyon son yılarda en popüler epilasyon türü olarak öne çıkmaktadır.

Diyot Epilasyon Fiyatları

Tüm epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi diyot yönteminde de fiyatlar uygulama seanslarına göre değişir. Her cilt ve kıl kökünün ihtiyacı olan seans sayısı farklılık gösterebildiği için kimilerinde seanslar daha fazla olurken kimilerinde az olabilir. Bunun yanı sıra ücretlerin paket halinde ödenmesi durumunda daha uygun olabileceği de bilinir. Çünkü her seans ayrı ayrı ücret ödemek paket halinde ödemekten biraz daha pahalıya gelebilir. Ayrıca açık tenli insanların uygulama seansları biraz daha düşük frekansta başlar. Çünkü hassas tene sahip olabilecekleri için yanma gibi durumların önüne geçilmesi istenir. Bu durumda seansları daha fazla olabilir. Bu gibi durumlar göz önüne alındığı zaman fiyatlar değişir. Bir lazer uzmanının görüşünü alarak ihtiyaç duyduğunuz seans sayısını belirleyebilir, bütçenize uygun olan seansı tercih edebilirsiniz. Bir uzman tarafından belirlenen seans ve frekans aralığı sayesinde siz de istenmeyen tüylerden kolayca kurtulabilirsiniz. Sağlıklı ve kesin sonuçlar için uzman kadromuzdan yardım alabilir, size uygun hazırlanan program sayesinde dilediğiniz görüntüye kolayca kavuşabilirsiniz.

Neden Diyot Epilasyon Yaptırmalıyım?

Diyot lazer uygulaması, diğer bir adıyla ütüleme yöntemi, dünyada en çok kullanılan epilasyon yöntemlerinden bir tanesidir. Bunun sebebi ise hem erkek hem de kadınlarda rahatlıkla kullanılabilmesinin yanı sıra hem açık hem de koyu tenli insanlarda kullanılabilmesidir. Çünkü çoğu lazer cihazı çok koyu ve çok açık tenli insanların kıl köklerini göremediği için işlem yapamaz. Ancak diyot özellikle açık tenli insanlarda oldukça başarılıdır. Uygulama esnasında jel kullanılması ise hem acının azalmasını hem de daha rahat hareket edilmesini sağlar. Bu sayede uygulamanın daha acısız ve kolay olmasını sağlar. Ayrıca başarı oranının yüksek olması birçok kişinin bu uygulamayı tercih etme sebepleri arasında yer alır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra hem ince kıllar hem de kalın kıllarda etkilidir. Bu sebeple ister daha önce lazer yaptırmış olun isterseniz de ilk defa lazer yaptıracak olun diyot sayesinde her durumda başarılı sonuçlar alırsınız. Bu teknoloji sayesinde ağrısız, acısız istenmeyen tüylerden kurtulabilir, mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz.

Diyot Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

DİYOT HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Diyot epilasyon etkili midir?

Kil köklerini tamamen yok eden yakın kızılötesi ışık sayesinde diyot epilasyon oldukça etkilidir. Özelleştirilmiş tedavi ayarlanabildiğinden cilt tipine ve kıl kökü durumuna göre etkili uygulama yapılabilir. Vücuttaki tüyler diyot lazerle çıkarıldıktan sonra o bölgede tekrar tüylerin çıkması olası değildir. Çünkü kıl kökünün hücreleri tahrip edilir. Önemli hormonsal değişlilikler olmadıktan sonra diyot epilasyon kalıcı bir uygulamadır. Cilt bakımı yöntemleri arasında en etkililerinden birisidir.

Diyot epilasyon kaç seans sürer?

Epilasyon yapılacak bölgeye göre seans sayısı değişir Genel olarak 5 – 8 seansta etkili sonuçlar görülür. Seans süreleri de yarım saat kadardır.

Diyot lazer öncesi nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulama öncesinde ciltte krem ya da kozmetik ürünler bulunmamalıdır. Özellikle kimyasal peeling gibi uygulamalara seans öncesinde yaptırılmamalıdır. Ortalama 1 ay öncesinde bronzlaşma veya güneşe maruz kalınmamalıdır. Uygulama öncesinde ağda yapılması da tavsiye edilmez.

Diyot lazer ve buz lazer farkı nedir?

Diyot ve buz epilasyon  arasındaki en belirgin fark uygulama yöntemidir. Buz lazer başlığında özel teknolojisi sayesinde soğutma sistemi bulunur. Diyot lazer ise jel ile uygulanan bir yöntemdir. Her ikisi de diyot tabanlı sistemler olsa da uygulama ve etki ettiği cilt ve kıl tipi farklılık gösterir. Bu şekilde birkaç farklılık olsa da temelinde görevleri aynıdır.

Diyot yöntemi sonrasında kıllar hemen dökülür?

Uygulamadan sonra hemen kılların döküldüğü görülmez. Yaklaşık olarak kılların dökülmesi 1 veya 2 haftalık bir süreç alır. Seans sonrasında çıkan kıllar hafifçe tutulduğunda yerlerinden çıkar, ancak sert şekilde çekilmemesi önemlidir?

Diyot epilasyon yüz için güvenli midir?

Yüz bölgesi için en güvenli lazer uygulaması diyot lazer uygulamasıdır. Ayarlanabilir etki yüz için oldukça yumuşaktır. Yüz bölgesinde istenmeyen tüylerin epilasyonu için en sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Yüzün hasiyetine göre lazerin gücü ve etkisi ayarlanabilir.

Diyot epilasyon sonrasında neye dikkat edilmelidir?

Uygulama sonrasında ağda önerilmez. Cilt hassas olacağından işlem sonrasında özellikle nemlendirilmesi gerekir. Kese veya peeling yaptırılmamalı, sıcak su ile duş alınmamalı, solaryuma gidilmemeli ve güneşlenilmemesi de tavsiye edilir.