Saten Vücut Germe

Son yılların sıklıkla tercih edilen prosedürlerinden biri olan saten vücut germe işlemi, yenilenen teknoloji sayesinde en iyi cihazlarla ve yöntemlerle karşınıza çıkarak ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize eksiksiz yanıt vermeyi başarır. Estetik anlayışına bambaşka bir boyut kazandıran bu tür işlemler, ameliyatsız olması ve doğal yöntemlerle istenen sonuçların elde edilmesini sağlaması bakımından dikkatleri üzerine çeker. Peki, saten vücut germe nedir, nasıl yapılır, etkileri nelerdir? Şimdi kısaca merak edilen bu sorulara yanıt verelim!

Cerrahi bir operasyon olmadan vücudunuzu şekillendirmek ve estetik bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu vücut germe prosedüründen yararlanabilir, ağrısız ve acısız bir uygulama sonrasında istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Yeni nesil cihazlar yardımıyla gerçekleştirilen işlemde ciltteki her bir doku uyarılır ve kolajen üretiminin artması sağlanır. Bu sayede cildin kendi kendini iyileştirmesi adına uygun koşullar sağlanır. Bu durum, elde edilen güzelliğin ve canlılığın da doğal olmasını sağlar.

Exilis Elite Saten Vücut Germe

Yenilenen teknolojiden yararlanılarak Exilis Elite saten vücut germe işlemleri, günümüzde dünya genelinde en çok tercih edilen prosedürlerinden biri olmayı başarır. Kısa sürede etkili sonuçlar ortaya çıkaran ve vücudun doğal güzelliğini tekrar kazanmasına katkıda bulunan bu işlem, çok çeşitli cilt deformasyonlarının iyileşmesini sağlar. Bunu da yüksek ısıyı kullanarak yapar. Yüksek ısıdan yararlanan cihazlarla cildin kolajen üretmesi sağlanır. Böylece cilt kendi kendini onarır ve istenen iyileşme sağlanır. 

Siz de saten vücut germe yaptıranlar arasına katılarak vücudunuzu herhangi bir ameliyat geçirmeksizin şekillendirebilir, estetik bir duruşa sahip olmanın avantajını elde edebilirsiniz. Fokuslu ultrason ve radyofrekans gibi enerjileri beraber kullanarak yeni nesil teknolojiyi sizlere sunan bu prosedür, sabit ısı uygulayarak belirli bir bölgedeki kolajen üretimi tetikler. Bu sayede elastik lifleri de kısalır ve cildin sıkılaşması sağlanır. Vücudun pek çok farklı bölgesinde rahatlıkla kullanılabilen Exilis Elite yöntemi, çok amaçlı kullanım imkânı sunan oldukça etkili bir prosedürdür. 

İlginizi Çekebilir: Vücut Bakımı

Saten Vücut Germe
Exilis Elite

Ameliyatsız Saten Vücut Germe

Görünümüne özen gösteren birçok kişinin en çok merak ettiği konuların başında ameliyatsız saten vücut germe işlemi, hem cildi gençleştirmesi hem de vücudun sıkılaşması adına oldukça tercih edilen prosedürlerden biri olmayı başarır. Tüm vücuda uygulanabilir özellikte olan bu yöntem, yüzde de rahatlıkla kullanılabilen bir yöntem olması nedeniyle beğeni toplar. 

Aynı zamanda selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada da fazlasıyla etkili olan bu yöntem özellikle; saten yüz germe, selülit tedavisi, vücut sıkılaştırma, bölgesel incelme gibi amaçlarla kullanılabildiği için çok yönlü bir işlemdir. Kısa sürede etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayan, bunu yaparken de herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeyen yöntem, doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmasına yardımcı olur.

Saten Vücut Germe Nasıl Yapılır?

Peki, ultrason ve radyofrekans gibi oldukça önemli iki teknolojiden yararlanılan saten vücut germe nasıl yapılır? Bu yöntemde işlem vücut ve yüz bölgelerine birbirinden bağımsız şekilde uygulanır. Bu iki enerji kusursuz şekilde birleşir ve yağ dokusuna ulaşarak burada ağrısız ve acısız bir şekilde kolajen üretimini tetikler. Doğal yollarla vücudun kolajen üretmesini sağlayan yöntem, eski elastikiyetini kazanır ve cilt kendini şekillendirmeye başlar. 

Kısa sürede gözle görülür fark yaratan saten vücut germe uygulaması, etkisini uzun süre de muhafaza ederek elde edilen güzelliğin devamını sağlar. Siz de bu etkili yöntemden yararlanarak cildinizin tazelenmesini ve güzelleşmesini sağlayabilir, hayallerinizdeki gibi bir vücuda sahip olma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Ameliyatsız Saten Vücut Germe
Cilt analizi

Saten Vücut Germenin Etkileri Nelerdir?

Siz de saten vücut germenin etkileri nelerdir sorusuna yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz. Oldukça sevilen ve tercih edilen bu yöntem sağladığı avantajlarla beğeni toplar. Bu yöntemi tercih ettiğiniz vakit şu etkileri görmeniz mümkündür:

 • Kolajen üretimi artırılır. 
 • Bağ dokuları yeniden yapılandırılır. 
 • Cildin gerilmesi ve sıkılaşması sağlanır. 
 • Elastin liflerinin güçlenmesi sağlanır. 
 • Bölgesel zayıflama gerçekleştirilir. 
 • Selülit tedavisinde etkili sonuçlar elde edilir.

Saten Vücut Germe Uygulama Alanları

Saten vücut germe uygulama alanları oldukça çeşitlidir. Bu nedenle oldukça geniş bir kitle tarafından tercih edilen saten vücut şekillendirme işlemi, kısa sürede başarılı çözümler sunması sayesinde maksimum memnuniyet yaratır. Bu yöntemin uygulama alanları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Tüm yüz 
 • Yüzün belirli bir bölgesi
 • Göbek
 • Bacak 
 • Göz çevresi
 • Kol
 • Gıdı

Genel olarak vücudun herhangi bir bölgesine rahatlıkla uygulanabilen saten vücut germe işlemi, çok çeşitli amaçlarla da tercih edilebilir. Örneğin; 

 • Sarkma,
 • Yağlanma,
 • Selülit gibi tedavilerde bu yöntem yaygın olarak kullanılır.

Saten Vücut Germe Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

SATEN VÜCUT GERME HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saten Bacak Germe Nedir?

Saten bacak germe işleminde bacağın belirli bölgelerine ısı verilerek buradaki elastanların kısaltılması ve işlevsel hale gelmesi sağlanır. Böylece cilt kendi kendini yenileyerek sıkılaşır. Bu da cildin doğal yöntemlerle gerilerek çok daha genç ve estetik görünmesine katkıda bulunur.

Saten Vücut Germe Kalıcı mı?

Cildin gerilmesini, sıkılaşmasını, gençleşmesini ve şekillenmesini sağlayan saten vücut germe işlemleri, kısa sürede etkili sonuçlar ortaya çıkardığı gibi, bu etkiyi de uzun süre muhafaza etmeyi başarır.

Saten Vücut Germe Kaç Seans Yapılmalıdır?

Saten vücut germe işlemlerindeki seans sayısı uygulama yapılacak yere göre değişiklik gösterse de genel olarak 4 ila 6 seansa kadar uygulamaya ihtiyaç duyulur.

Ameliyatsız Karın Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyat karın germe işleminde kanüller yardımıyla yağ dokusuna lazer ısısı gönderilir. Bazı yöntemlerde ise bunun için ses dalgaları kullanılır. Bu sayede herhangi bir cerrahi operasyon olmadan karın yağları eritildiği gibi bu bölgedeki kolajen desteklenerek germe işleminin gerçekleştirilmesi de sağlanır.

Saten Vücut Germe İşe Yarıyor mu?

Saten vücut germe işleminin işe yaradığına dair FDA onayı mevcuttur. Oldukça başarılı olan bu yöntemi gönül rahatlığıyla tercih edebilir, ilk seanstan itibaren etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.