Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme yöntemleri günümüzde birçok kadın ve erkeğin zayıflamak ya da sorunlu olan bölgelerini inceltmek için tercih ettiği yöntemler arasındadır. Bölgesel kilo problemlerinin başlıca sebepleri arasında hareketsiz yaşam, hatalı beslenme gibi birçok farklı unsur vardır. Özellikle son yıllarda masa başı çalışan insanların birçok farklı bölgesinde yağlanma problemi bulunur. Bu sebeple de hem daha hızlı sonuç alma hem de sadece problemli bölgelerin incelmesini sağlamak adına bölgesel incelme yöntemleri tercih edilir. Bu bölgeler genellikle basen ve karın olsa da kollar ve bacaklarda da orantısız yağlanma görülebilir. Bazı vücut tiplerinde yağlanmaya bağlı olarak selülit oluşumu gözlemlenebilir. Bu durumların önüne geçmek ya da var olan yağlanmaların giderilmesi için tercih edilen bölgesel incelmeler birçok kadın ve erkekte başarılı sonuçlar verir. Her vücudun ihtiyacı olan bölgesel incelme yöntemi farklı olabilir. Bu sebeple bir uzman ile belirlenen yöntemin uygulanması birçok açıdan daha sağlıklı olur. Hem yöntem hem de süreç birbirinden farklı olduğu için uzman tarafından hangi uygulamanın yapılacağını belirleyebilirsiniz. Uzmanlarımızı arayarak size özel çözümlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bölgesel İncelme Nedir?

Lazer ve ışık sistemleri, radyo frekansları, ses dalgaları ve vakum gibi teknolojilerin yardımıyla bölgesel incelme tedavileri yapılır. Belirli bölgedeki yağların yakılması ve gözle görünür bir incelme sağlanması için farklı cihazlar ve teknikler kullanılır. Yağ hücrelerinin kalıcı olarak yok edilmesi ve vücudun şekillendirilmesi için birkaç teknolojinin birlikte uygulandığı cihazlar ile başarılı şekilde incelme sağlanabilir.

Özellikle bel, kalça, bel gibi oturmuş yağlar nedeniyle incelmeyen bölgelere etkili bölgesel zayıflama tedavileri uygulanabilir. Bu şekildeki incelme tedavileri cerrahi olmayan özel cihazlarla yağları yakmak ve vücudu sıkılaştırmak için uygulanan tedavilerdir. Kavitasyon, soğuk lipoliz, UltraShape ve lipocel gibi yöntemler en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Yöntemin belirlenmesi bölgesel yağlanmanın durumuna bağlıdır. Her vücut tipi ve bölgesel yağlanma durumu farklı olacağından uygulanacak yöntem de farklı olacaktır. Bölgesel inceleme yöntemleriyle kalıcı bölgesel incelme sağlamak mümkündür. Vücudun yağ biriken bölgesine en uygun yöntemle tedavi uygulandığında sonuçlar oldukça etkileyici olur.

İlginizi Çekebilir: Ankara Cilt Bakımı

Bölgesel İncelme İçin Kullanılan Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel incelme için en çok kullanılan yöntemlerden biri olan kavitasyon cildin dış yüzeyine ultrason frekansları uygulayarak bölgesel zayıflama sağlar. Yağ hücreleri ve yağ asitleri parçalanarak depolanmış yağlardan kurtulma imkânı sunulur.

Lipocel özel tıbbi cihazla derinin 13 mm altına ulaşılarak yağ hücrelerinin yok edilmesini sağlar. Bu yöntemle 30 dakika gibi bir süre içinde bir beden incelme olması mümkünüdür. Soğuk lipoliz yönteminde bölgeye apikalatör ve jel ped ile uygulama yapılır. Radyo frekans teknolojisi ise bölgesel yağları ısı ve basınçla parçalar.

Bölgesel incelme için kullanılan tüm yöntemlerde temel amaç yağ dokularının parçalanması ve vücuttan atılmasıdır. Yağların yakılması için istenen bölgeye uzman görüşlerine göre en uygun yöntem seçilerek, uygulanır. Etkili bölgesel incelme teknikleriyle bölgesel zayıflama sağlanabilir. Vücuttaki yağ birikiminin anatomik özelliklerine göre doğru teknik belirlenebilir. Her metabolizmanın yağ yakımı için ihtiyacı olan şeyler farklıdır. Bölgesel incelme diyet, egzersiz ve masaj ile desteklendiğinde etkisi daha hızlı şekilde kendini gösterir.

Bölgesel İncelme Uygulamaları İşe Yarıyor Mu?

Bölgesel incelme için kullanılan cihazlar ev teknikler yağ yakma etkisi kanıtlanmış cihazlar ve tekniklerdir. Yağ hücrelerinin yakılması için dışarıdan dalgalar gönderilmesi ya da farklı etkilerle yağ hücrelerinin harekete geçirilmesi sağlanır. Alanında uzman kişiler tarafından tıbbi cihazlarla uygulanan bölgesel inceleme seansları işe yarar. Klinik çalışmalarla bölgesel incelme uygulamalarının işe yaradığı kanıtlanmıştır.

Ancak bu uygulamaların FDA onaylı cihazlarla yapılması gerekir. Kavitasyon için ultrason frekansı uygulayan cihaz, lipocel için özel tıbbi cihaz güvenilir olmalıdır. Doğru tekniklerle kaliteli cihazlar kullanıldığında bölgesel incelme uygulamaları işe yarayacaktır. Uygulamalar sonrasında bölgedeki yağ hücreleri yok edildiğinden 3 ay içinde incelme devam eder.

Diyet ve sporla giderilemeyen bölgesel yağlanma sorunları için ameliyatsız bölgesel incelme uygulamaları tercih edilebilir. Seanslar oldukça rahat geçer. Uygulamaların herhangi bir yan etkisi yoktur. Sağlıklı ve hijyenik uygulamalardır. Bölgedeki kalınlığa göre seansa sayıları değişebilir. Vücut bakımı açısından bölgesel zayıflama için etkili, kolay ve güvenilir çözümlerdir.

Bölgesel İncelme Fiyatları

Bölgesel yağlanma probleminden şikâyet eden birçok kullanıcı bir uzman ile vücuduna uygun yöntemi belirleyebilir. Birçok farklı bölgesel incelme yönteminin bulunması sebebiyle fiyatlar da bu doğrultuda değişiklik gösterir. Bu sebeple de her bütçe için uygun bir bölgesel incelme yöntemi bulunur. Her yöntem için kullanılan malzemeler ve makineler farklılık gösterdiği için fiyatları da farklıdır. Lipoliz liposuction, mezoterapi, ultrashape, kavitasyon ya da lipocel gibi farklı yöntemler kullanılabileceği gibi herkesin ihtiyacına göre de değişiklik gösterir. Ayrıca herkesin vücudundaki yağ oranı aynı olmayacağı için kullanılan yöntemin yanı sıra seans sayıları da farklı olabileceği için bu sebeple ücretler değişir. Tüm bu etkenler göz önüne alındığı zaman bir uzman tarafından hangi yöntemin tercih edileceği belirlenmelidir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz bölgeye hangi bölgesel incelme yönteminin daha uygun olduğuna bir uzman ile karar verebilir, hayallerinizdeki görüntüye bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Problemli olan bölgeye karar verdikten sonra bize ulaşabilir, uzman kadromuz sayesinde bu sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: LPG Endermologie Alliance

Bölgesel İncelme Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

BÖLGESEL İNCELME HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Bölgesel incelmede nasıl cihazlar kullanılır?

Vücudun yağ birikmiş bölgelerine dışarıdan teknolojik cihazlarla yağ yakma işlemi uygulanır. Kullanılan cihazlar tıbbi cihazlardır. Uygulama yöntemleri de uzmanlar tarafından kontrol edilir. Birkaç seansta doğru tekniklerle istenen bölgelerdeki yağlardan kurtulmak mümkündür. Bel, basen, kalça, bacak gibi farklı vücut bölgelerine uygulanacak etkili tekniklerle istediğiniz vücut formuna kavuşabilirsiniz.

Bölgesel incelme uygulamaları sağlığa zararlı mıdır?

Bölgesel incelme uygulamaları sağlığa zararlı değildir.  Uygulanan teknikler sağlık alanında kullanılan tekniklerdir. Vücudun yağ yakma kapasitesini güçlendiren işlemlerdir. Kimyasal herhangi bir etkisi yoktur.

Bölgesel incelme kalıcı mıdır?

Bölgesel incelme yöntemleri kalıcıdır. Ancak hareketsiz yaşama devam etmek ve sağlıksız beslenmek tekrar aynı bölgelerin yağlanmasına sebep olur. Bu sorunların önüne geçmek için düzenli egzersiz yapmak ve sağlıklı bir beslenme programı belirleyerek bu programa uymak yeterli olur. Sağlıklı ve hareketli bir yaşam belirlendiği takdirde yapılan işlemler kalıcı olur.

Kimlere bölgesel incelme tedavisi uygulanabilir?

Vücudun belirli bölgelerinden şikâyetçi olan ve bu bölgelerdeki yağlanmaların önüne geçmek isteyen herkese uygulanabilir. Ancak bazı durumlarda doktor kontrolünde bu uygulamaları yaptırmak gerekir. Bunun dışında uzman kontrolünde yapıldığı takdirde herhangi bir problem olmadan sorunsuz bir şekilde uygulanabilir. Hem kadın hem de erkekler rahatlıkla bölgesel incelme yöntemlerinden yararlanabilir.

Bölgesel incelme uygulamasında cerrahi işlem olur mu?

Hayır. Bölgesel incelme uygulamaları cerrahi işlemler içermez. Ameliyatsız bölgesel zayıflama imkânı sunar. Vücuda herhangi bir kesik ya da çizik atılmaz. Cildin üzerinden tıbbi cihazlarla uygulama yapılır.

Bölgesel incelme için hangi yöntem daha etkilidir?

Bölgesel incelme için en etkili yöntem kişiden kişiye değişir. Çünkü herkesin metabolizma yapısı farklıdır. Yağ yakma şekli yağ dokuları ve kalınlığına bağlı olarak belirlenir. Kavitasyon, soğuk lipoliz, UltraShape ve lipocel etkili teknikler arasında yer alır.

Bölgesel incelme fiyatları ne kadardır?

Uygulanacak bölgeye ve durumuna bağlı olarak yöntem ve seanslar değişebilir. Uzmanlar tarafından vücut analizine göre karar verilmesi önemlidir.