Buz Epilasyon

Buz lazer, son teknoloji ile üretilen epilasyon cihazlarının çokça tercih edilen cihazlarından bir tanesidir. Özellikle son yıllarda kullanım yaygınlığı düşünüldüğü zaman birçok kullanıcının tercih ettiği yöntemler arasında yer alır. Hem erkek hem de kadınlar için rahatlıkla kullanılabilen bu yöntem, birçok açıdan avantajlıdır. 

Her epilasyon yönteminde olduğu gibi buz lazer yöntemi de kıl köklerini yakma üzerine kuruludur. Bu sayede kıl kökleri uyutularak uzun süre çıkması engellenir. Tamamen bitirmek çok mümkün olmadığı için bütün lazer yöntemlerinde olduğu gibi buz lazerde de kıl köklerinin uyutulması esastır. Çünkü hormonal, mevsimsel, çevresel ve beslenme etkileri sebebiyle kıl kökleri bazı dönemlerde canlanabilir. Bu durumlarda seanslar bitmiş olsa bile belirli aralıklarla uyutma seansları yapılarak eski canlı kıl köklerinin gelmesi önlenir. Bu sayede sorunsuz bir şekilde tüylerden uzun süre kurtulmak mümkündür.

Bir uzman kontrolünde yapılması ve ihtiyaç duyulan seans sayısına yine uzman sayesinde karar verilmesi oldukça önemlidir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz buz lazer seansına uzman ile karar verebilirsiniz. Bu uygulama için uzmanlarımızı arayarak hemen randevu oluşturabilirsiniz.

Buz Epilasyon Yöntemi Nedir?

Masaj konforunda hızlı ve etkili epilasyon yöntemi olan buz epilasyon son teknoloji epilasyon yöntemlerinden biridir. Diğer epilasyon türlerinden en büyük farkı bir kerede çok daha geniş kıl kökü hücresini hedef alabilmesidir. Böylece seans süreleri kısalır. Çok daha kısa sürede epilasyon tamamlanmış olur.

Buz lazer cihazının ucunda safir kontak soğutma sistemi bulunur. Epilasyon yapılırken soğutma ucu cildi soğutur. Böylece tamamen acısız ve ağrısız şekilde kalıcı epilasyon işlemi gerçekleşir. Lazer yoğunluğu ve etkisi cilt tipine göre ayarlanabilir. Bu nedenle de tüm cilt tiplerinde işe yarar.

Buz epilasyon cihazları son teknoloji cihazlardır. Hassas ayarları dokunmatik ekrandan yapılır. Lazer ışınları kıl köklerini tahrip ederken yavaş yavaş etki eder. Zayıflayan kıl köklerine uygulanan lazer birkaç içinde tamamen istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlar. Diyot lazer teknolojisi kıl kökündeki melanin hücrelerini tamamen yok eder. Buz başlığı ve diyot lazer teknoloji bir araya geldiğinde ortaya altın standartlı epilasyon uygulaması çıkar.

Buz epilasyon cihazı son teknoloji bir cihazdır. Epilasyon alanında uzmanlaşmış cilt bakım uzmanları tarafından kullanılabilir. Buz epilasyon uygulanmadan önce epilasyon yapılacak bölge traş edilir. Bu uygulamada amaç derindeki kıl köklerine ulaşmaktır. Bu nedenle direk olarak cilde temas edilerek uygulanır.

Cilt üzerinde buz epilasyon cihazı masaj yapar gibi hareket ettirilir. Ütüleme teknolojisinin daha gelişmiş halidir. Cildi ütüler gibi lazer uygulaması yapışır

Buz Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama sırasında cilt buz başlığı tarafından soğutulur. Tamamen acısız bir işlemdir. Bir saniyede 10 atış yapan bu işlem, kısa süre içerisinde çok daha geniş alana etki eder. Soprano ICE Diod adı verilen cihazla cilde temas edilerek cilt altına uygun ışık dalga boyları gönderilir.

Çok kolay ve konforlu bir işlemdir. İşlem yarım saat kırk dakika kadar sürebilir. Daha kısa seanslar da olabilir. Uygulama öncesinde cilt tipi, kıl rengi ve kıl yapısı analiz edilir. Cihaz buna göre ince ayarlarından uygun ayarlar tercih edilerek kullanılır. Buz epilasyon uygulaması çok rahat bir uygulamadır. Buz başlığı cilt üzerinde bir nevi dondurma gerçekleştirir. Cihazın ve lazerin etkisi hissedilmez. Acısız, ağrısız, konforlu, hızlı ve etkili bir epilasyon yöntemidir.

İlginizi Çekebilir: Vücut Bakımı

Buz Epilasyon İşe Yarıyor Mu?

FDA onaylı en son teknoloji epilasyon yöntemlerinden biri olan buz epilasyon hem kalın hem de ince tüyler için kalıcı çözüm sunar. Farklı dalga boyu uygulama özelliği sayesinde anatomik yapısı farklı kılları kökünden yok edebilir.

Her türlü cilt tipi için istenmeyen tüylerden kesin çözümdür. In-Motion tekniği kılları kademeli olarak ısıtır. Böylece kıllar zayıflar. Geniş bir bölgeye saniyede 10 atış yaparak etki eder. Kıl kökü hücrelerine direk olarak ulaşır. Kıl köklerini bir daha uzayamayacak şekilde tahrip eder. Buz epilasyon yaptıranlar kalıcı olarak tüy-kıl sorunundan kurtulabilir. İşe yarayan son teknoloji epilasyondur.

Buz Epilasyon Fiyatları

Her epilasyon yönteminde olduğu gibi buz lazerde de fiyatlar seans sayılarına göre değişiklik gösterebilir. Çünkü her cildin ve her kıl kökünün ihtiyaç duyduğu seans farklıdır. Kimi kıl kökleri daha açık renkli olduğu için uzun seanslar gerekebilir. Aynı şekilde daha açık tenli insanların lazer uygulaması teni hassas olabildiği için biraz daha düşük seviyede başlar. Bu da seans sayısının artmasına ve sürecin uzamasına sebep olabilir. Bu gibi durumlar göz önüne alındığı zaman fiyatlar değişir. Bir lazer uzmanının görüşünü alarak ihtiyaç duyduğunuz seans sayısını belirleyebilir, bütçenize uygun olan seansı tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra ödeme yönteminize göre de fiyatlar değişebilir. Paket halinde ödeme yapıldığı zaman her seans sonrası ya da her bölgeye göre ödeme yapmaktan daha uyguna gelebilir. Bu durumda yine kendi bütçenizi göz önüne alarak bir ödeme planı belirlemeniz daha sağlıklı olabilir. Bizi arayarak bütçenize uygun fiyatlar ve ödeme kolaylığı ile buz epilasyon uygulamasından kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Buz Epilasyon Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

BUZ EPİLASYON HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Buz epilasyon canımı yakar mı?

Hayır. Kesinlikle hiç canınız yanmaz. Bu teknolojinin en önemli özelliği cildi soğutarak hiçbir şekilde acı hissetmenizi sağlamaktır. Bikini bölgesi dahil hiçbir bölgede acı hissetmezsiniz.

Yüz bölgesi için buz epilasyon güvenli midir?

Kaşların arası kulak içi gibi bölgeler için bile buz lazer uygulaması çok etkili ve güvenlidir. Yüz bölgesi için özel tasarlanmış başlık ucu ile yüz bölgesine kolaylıkla buz epilasyon uygulanabilir.

Buz epilasyon öncesi ve sonrasında neye dikkat etmek gerekir?

Epilasyon seansından 1 hafta öncesinde ve 1 hafta sonrasında direkt olarak güneş ışığına çıkmamak gerekir. Dışarı çıkılacak ise yüksek koruma faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Epilasyon sonrasında 1 hafta süresince de kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalardan uzak durulmalıdır. Aynı gün sıcak dış alınmamalıdır. Eğer yüze yapıldı ise de makyaj yapılmaması uygun olur.

Buz lazer kılların tamamını yok eder mi?

Her epilasyon yönteminde olduğu gibi buz lazerde de kılların tamamen yok olması söz konusu değildir. Çünkü özellikle kadınlarda belirli dönemlerde hormonal değişikliklerin olması, beslenme düzeni ve mevsimsel değişiklikler kılların çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple epilasyonlar ile kıllar uyutulur ve uzun bir süre çıkması engellenir. Daha sonra belirli aralıklarla uyutma seansları yapılarak uzun süre kıllardan kurtulmak mümkündür.

Buz lazer için erkekler uygun mudur?

Buz lazer her cilt tipi için uygun bir yöntem olduğu için hem kadın hem de erkeklerin kullanımı uygundur. Bir lazer uzmanı ile görüşülmesi durumunda buz lazerin cildinize uygun olup olmadığını belirleyebilir, bu sayede yaptırmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Koyu ve bronz tenliyken buz epilasyon yaptırılır mı?

Her mevsim her ten renginde buz epilasyon yaptırılabilir. Eski lazer sistemlerindeki gibi ten rengi koyulaştıkça lazer etkisi azalmaz. Koyu renkli tenlerde de etkili sonuçlar alınır. Her mevsim buz epilasyon yaptırılabilir.

Kaç seans buz epilasyon yaptırmak gerekir?

Pürüzsüz bir sonuç almak için 6 seans buz epilasyon yatırmak yeterlidir. Bazı durumlarda 3-5 seans da yeterli olabiliyor. Buz epilasyon diğer epilasyon türlerine göre çok daha kısa sürede sonuç verir.

Buz lazer öncesi ağda yaptırılır mı?

İlk seansa giderken tüylerin uzamış olması gerekir. Böylece uygulama yapılacak bölgenin detayları kolay belirlenir. Bu da kılların analiz edilmesi verilecek ışın dozlarının ayarlanmasını sağlayacaktır. Ancak ilerleyen seanslarda öncesinde evde jilet yapılması gerekir. Ağda, epilatör veya tüy dökücü krem kullanılmalıdır.

Buz lazer kalıcı mıdır?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Belirli dönemlerde kılların tekrarlanması mümkündür. Çünkü birçok faktöre bağlı olarak kıl kökleri tekrar canlanabilir. Özellikle kadınların hormon değişimleri sebebiyle kıl köklerinin uyanması mümkündür. Bu gibi durumlarda kılların çıkmaya başlaması ile birlikte bir uyutma seansı yapılması uzun süre kıllardan kurtulmayı mümkün kılar.