Alexandrite Epilasyon

Alexandrite Epilasyon

Lazer epilasyonda en iyi seçeneklerden biri olarak görülen Alexandrite epilasyon uygulanabilirlik açısından çok büyük avantajlar sunar. Bu yeni teknoloji lazer, 755 nm dalga boyunda lazer enerjisiyle kıl kökündeki melanin pigmentine yoğunlaşır ve kıl köklerini yok eder. Özellikle açık cilt rengine sahip olan kişilerde çok etkili olan bir lazer epilasyon çeşididir.

Alexandrite Epilasyon Cihazı

Lazer cihazları arasında son teknoloji seçeneklerden biri olan Alexandrite epilasyon cihazı, tek dalga boyunda bir optik enerji gönderir. Bu optik enerji kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir ve ısıya dönüşür. Böylece kıl kökü ortadan kaldırılır.

Kalıcı epilasyon farkını ortaya koyan Alexandrite epilasyon, en acısız ve ağrısız yöntemlerden birisidir. Bu hızlı ve ileri teknoloji lazer cihazının kullanılması kolaydır ve sonuçlar da oldukça etkilidir. Kısa zamanda geniş bir alana uygulama yapmayı sağlar. Koyu renkli kıl köklerinin lazer ışınıyla yakılmasını sağlayan lazer cihazı, son yıllardaki en popüler epilasyon cihazlarından biridir. FDA onaylı sağlıklı bir epilasyon cihazıdır. Koyu kıl kökleri ve açık ten için ideal epilasyon cihazı budur. 

Kılların erken dökülmesi ve geç çıkması açısından Alexandrite epilasyon cihazı en etkili epilasyon cihazı olarak görülür. Lazerlerin en hızlısı ve etkilisi olarak bilinen Alexandrite epilasyon cihazı daha az seansta daha fazla epilasyon yapma şansı sunar.

İlginizi Çekebilir : Diyot Lazer

Alexandrite Epilasyon

Alexandrite Epilasyon Nedir?

Etkisi ve kalıcılığı ile beğeni toplayan bu cihaz hakkında Alexandrite epilasyon nedir sorusu sıklıkla akla gelir. Alexandrite epilasyon son teknoloji lazer epilasyon seçeneklerinden birisidir diyebiliriz. Lazer cihazı ve uygulama ile fark yaratan özellikleri vardır. 

Alexandrite epilasyon cihazı, lazer ışınlarını tek dalga boyunda kıl kökü pigmentlerini hedef alacak şekilde gönderir. Kıl köklerindeki koyu renk pigmentler ışığı emerek ısıya dönüştürür. Böylece kıl kökleri yakılarak, yok edilir. Kılların erken dökülüp çok geç ve güçsüz çıkmasını sağlayan bu ileri teknoloji lazer epilasyon açık tenli kişilerde etkilidir. Ten ve kıl rengine göre uygulanacak olan lazer epilasyon çeşitleri farklılık gösterir. 

Alexandrite Epilasyon beyaz tenliler için mükemmel bir seçenektir. Daha geniş dalga boyu daha fazla cildi kaplar, bu nedenle diğer lazerlerden daha hızlı çalışır. Kısacası hem çok daha kısa sürede hem de çok daha fazla alanda kılların temizlenmesini sağlar. Rahatsızlık ya da ağrı hissedilmeyen, çok kolay ve konforlu bir epilasyondur. 

Ayrıca bu etkili lazer dövme sildirme, cilt lekelerinden kurtulma gibi sorunlar için de kullanılabilir. Alexandrite epilasyon kıl köklerine hasar verdiğinden kalıcı ve etkilidir. Epilasyon sonrası çıkan kıllar hemen dökülür. Çok konforlu, rahat, hijyenik ve etkili bir epilasyon çeşididir.

Alexandrite Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Etkili epilasyon yöntemi arayanlar Alexandrite epilasyon nasıl uygulanır veya nerelere uygulanır sorularını merak edebilirler. Tüm lazer epilasyonlarda olduğu gibi Alexandrite epilasyon uygulaması da seanslar halinde planlanır. Koltuk altlarından bikini bölgesine, yüzden boyun bölgesine, sırttan göğüs bölgesine ve bacaklara kadar vücudun neredeyse her yerinde epilasyon için kullanılır.

Cilde 3 cm uzaklıkta tutulan cihaz ile lazer ışınları istenen bölgeye gönderilir. Seans süresi kıl yoğunluğu ve kıl tipine göre değişse de seans süreleri genellikle 20 dakikayı geçmez. Uygulama başlamadan önce koruyucu gözlükler takılır. Cilt yüzeyi soğutularak, acısız epilasyon sağlanır. Hijyenik ve pratik bir uygulama sunan Alexandrite epilasyon koyu renk kıllarda etkilidir. 

Ancak uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilecek bazı detaylar vardır. Bu detaylara yazının devamında yer vereceğiz. Uygulama çok basit ve oldukça da etkilidir. Epilasyonu yaptıran kişi ağrı ya da acı duymaz. Konforlu bir şekilde epilasyon uygulaması yapılır. 

Dikkat edilmesi gereken nokta bu yöntemi lazer epilasyon uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Kişinin cilt ve kıl tipine göre farklı seçenekler değerlendirilebilir. Alexandrite epilasyon uyulması çok hızlı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar.

İlginizi Çekebilir : IPL

Alexandrite Epilasyon Fiyatları

🧖‍♀️ Hizmet : Alexandrite Epilasyon
💅 Seans : 6-8 seans
✅ Bölge : Genital
⏱️ Süre : 30 Dakika
💸 Fiyat : Uzman bilgisi alınmalı

Günümüzde en hızlı ve etkili epilasyon Alexandrite Epilasyon olarak bilinir. Bu epilasyon için kullanılan son teknoloji bir lazer cihazıdır. Alexandrite epilasyon fiyatları; epilasyon yapılacak bölgeye, kıl tipi ve yoğunluğuna ve diğer etkenlere göre belirlenir. 

İlk aşamada epilasyon için seans planlaması yapılır. Seans başı ücretlendirme söz konusudur. Çok etkili ve kalıcı bir epilasyon seçeneği olan Alexandrite epilasyonu kliniğimizde oldukça uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. En iyi fiyat teklifini almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Seans planına göre ekonomik fiyatla sağlıklı, hijyenik ve etkili lazer epilasyon keyfini yaşayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Alexandrite Epilasyon Seans Sayısını Belirleyen Faktörler

Alexandrite epilasyon seansları kişiye özel olarak planlanır. Alexandrite epilasyon seans sayısını belirleyen faktörler oldukça değişkendir. 

Epilasyonu yaptıracak kişinin hangi bölgelere epilasyon istediği, kıl yoğunluğu ve kıl tipi, cilt tipi gibi faktörler seans sayısını belirler. Seans planı yapılması için epilasyon yaptıracak kişinin cilt ve kıl analizinin yapılması gerekir. Herkesin kıl yapısı ve cilt tipi farklı olduğundan uygulama süreleri de değişir. Epilasyon seans sayısını etkileyen faktörler;

  • Kıl rengi,
  • Kıl yoğunluğu,
  • Yaşı,
  • Genetik özellikleri,
  • Hormonal durumlar,
  • Epilasyon yapılan bölge,
  • Kilo durumu,
 • Kullanılan ilaçlar, şeklinde sıralanabilir.

Alexandrite Epilasyon’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alexandrite Epilasyon da dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi uzmanın deneyimidir. Her şeyden öne Alexandrite epilasyon kesinlikle uzmanlık işidir. Sadece bu alanda uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Uzmanlar uygulama öncesi ve sonrası için epilasyon yaptıracak kişiye özel tavsiyelerde bulunabilir.  

Kıl köklerine en çok etki edilebilen zaman aralığı aktif uzama evresidir. Kıl kökleri tam uzarken lazer uygulaması yapılmalıdır. Bu nedenle uygulamadan 3 hafta öncesine kadar ağda, tıraş ya da başka şekilde kılların alınmaması gerekir. Kıllar büyüme evresinde olmalıdır. Yoksa lazer etki etmez. 

Bronzlaşmak için güneşlenme de uygulamadan önce gerçekleşmemelidir. Uygulamadan 1 ay öncesine kadar güneşlenme söz konusu olmamalıdır. Sarı ve beyaz kıllarda bu lazerin etkisi görülmez. Bu nedenle bu tür kıl yapısı olanlara başka epilasyon uygulamaları tavsiye edilmelidir. 1-2 ay aralıklarla uygulamanın tekrarlanıp yeni çıkan tüylerin temizlenmesi gerekir. Tam etkili sonuçlar almak için kontrol ve yeniden uygulamalar aksatılmamalıdır.

İlginizi Çekebilir : İğneli Epilasyon

Alexandrite Epilasyon Öncesi

Konforlu, rahat, hijyenik bir uygulama olan Alexandrite epilasyon öncesi uzman tavsiyelerinde uymak gerekir. Alexandrite epilasyon koyu renk kıllarda etkili olduğundan kılların renginin açılmasına neden olacak bir şey yapmamak gerekir. Kıllar sadece büyüme evresindeyken lazer etkili olur. Yani daha önce epilasyon yapılmamış olması önemlidir. 

Epilasyon sürecinin uygulama öncesinde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Uygulamadan birkaç hafta öncesinde ağda veya cımbız tarzında kıl köküne zarar veren yöntemlerin kullanılması sonlandırılmalıdır.
 • Kılların uygulamadan önce sararması için güneşten ve bronzlaşmadan kaçınmak gerekir.
 • A vitamini tarzındaki beta karoten içeren ilaçların kullanılması bırakılmalıdır.
 • Karoten bakımından zengin havuç, portakal gibi gıdalar tüketilmemelidir.

Alexandrite Epilasyon Uygulama Sırası

Epilasyonun etkili olabilmesi için Alexandrite epilasyon uygulama sırasında da özellikle uygulamayı yapan uzmanların dikkat etmesi gereken bazı unsurlar vardır. Çok kısa süren Alexandrite epilasyon seanslarında epilasyon yaptıran kişinin hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. 

Uygulama sırasında cihaz 3 cm uzaktan tutulur. Yani cilde değmez. Kişinin rahat olması ve uzmanın dediklerini dinlemesi yeterlidir. Kıl kökleri yakılarak yok edildiğinden hafif yanık kokusu duyma ihtimali olabilir. Acı ya da ağrı olmaz. 20 dakika gibi kısa sürede uygulama biter.

Alexandrite Epilasyon Sonrası

Etkilerini maksimum seviyede görmek için Alexandrite epilasyon sonrasında bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Uzmanlar kişiye özel tavsiyeler verebilir. Ancak genel olarak uygulama sonrasında şunlara dikkat edilmelidir;

 • Lazer epilasyon uygulanmış olan bölgeye en az 30 SPF koruma faktörlü

güneş koruyucu krem sürülmelidir.

 • En az bir hafta güneşe çıkılmamalı ve en az bir hafta da solaryuma girilmemelidir.
 • İlk 2-3 gün cildi tahriş eden peeling tarzındaki işlemler kesinlikle yaptırılmamalıdır.
 • Sıkı ve sert giysiler giymekten kaçınılmalıdır.
 • Uzmanların söylediği zaman aralıklarında kontrollere gidilmelidir.

Alexandrite Epilasyon Uygulaması

Alexandrite ve Buz Epilasyon Arasındaki Farklar

Son teknoloji epilasyon seçenekleri arasında yer alan Alexandrite ve buz epilasyon arasındaki farklar açısından sadece sağladığı avantajlar açısından ele alınabilir. Buz epilasyonda cihaz başlığı cildi soğuturken Alexandrite epilasyonda hava soğutma gibi teknikler kullanılır. İki epilasyon da ağrısız ve acısızdır. 

Buz lazer koyu tenli kişilerde daha etkiliyken Alexandrite açık tenli kişilerde daha etkilidir. Bronz ve tüm cilt tiplerine uygulanabilirlik açısından buz lazer daha avantajlıdır. Alexandrite epilasyon sonrasında en az 1 ay güneş ışınlarından uzak durmak gerekir. Buz lazerde böyle bir kısıtlama yoktur. Birkaç gün dikkat etmek yeterlidir. 

Buz lazer ince tüylerde de etkilidir. Alexandrite ise tüm kıl köklerini tahrip ettiğinden uzun vadede daha etkilidir. Bir kerede daha fazla bölgeye uygulanabilirlik açısından iki lazer benzerdir. Ancak Alexandrite lazer biraz daha kısa sürer. 

Genel olarak her iki lazer epilasyon da ağrısız, acısız, etkili ve kalıcıdır. Lazer cihazın 3 cm uzaktan tutulduğu Alexandrite epilasyon daha hijyenik görülebilir. Koyu tenliler için buz lazer açık tenliler için Alexandrite ideal seçimlerdir.

Alexandrite Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen Alexandrite epilasyon; kadınlarda koltuk altından genital bölgeye, bacak veya kollardan yüz bölgesine ve göbek bölgesine kadar uygulanabilir. Erkeklerde ise sakal bölgesinden göğüs çevresi ve hatta sırt bölgelerinde de sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Alexandrite Epilasyon Kalıcı Mı?

En etkili ve kalıcı epilasyon yöntemlerinden biri olan Alexandrite epilasyon sonrasında çıkan tüyler zayıf olur ve dökülür. Yani %99 oranında kalıcılık söz konusudur. Kıl kökleri yandığından, hasar gördüğünden kılların uzaması engellenir. Kış çıkarsa da çok zayıf olur ve dökülür.

Alexandrite Epilasyon Acıtıyor Mu?

Alexandrite epilasyon yaptıranlar hiçbir acı ya da ağrı hissetmez. Epilasyon uygulamaları 20 dakikalık çok rahat seanslar halinde planlanır. Çok kolay ve oldukça konforlu bir uygulamadır. Cilde değmeden yapıldığından rahatsızlık vermez. Hızlı ve acısız bir lazer epilasyon olarak oldukça rahattır. Kişinin kendini rahat hissetmesi yeterlidir. Hiçbir acı ya da ağrı hissedilmeden seans biter.

Alexandrite Epilasyon Hangi bölgelerde Etkilidir?

Özellikle koltuk altı ve genital bölgelerde çok etkili olduğu düşünülür. Genel olarak her bölgede etkilidir. İnce ve açık renk tüylerde etkili olmaz. Kalın, koyu renkli ve uzamakta olan tüm kıl köklerinde kalıcı etki sağlar.

Alexandrite Epilasyon Zararlı Mı?

Herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Ancak özel durumlarda epilasyon yapılmaması gerekebilir. Hamilelerde, kanser hastalarında, cilt sorunu olanlarda lazer epilasyon tavsiye edilmez. Ama genel olarak her yaşta kadın ve erkek için hiç bir zararı olmayan, etkili ve kalıcı bir epilasyon uygulamasıdır. Alexandrite epilasyon cihazı FDA onaylıdır. Yani uzmanların gerçekleştirdiği uygulamalar sağlıklı ve yan etkisi olmayan uygulamalardır. Alexandrite epilasyon uygulamasının hiçbir zararı ya da yan etkisi yoktur.

Buz Epilasyon Mu Daha İyi Alexandrite Epilasyon Mu?

Lazer epilasyon tercihi kişinin cilt tipine ve kıl tipine göre belirlenebilir. Alexandrite epilasyon koyu renk kıllarda etkilidir. Beyaz ve sarı tüylerde etkisi olmaz. Buz epilasyon ise ince ve açık renkli tüylerde de etkili olur. Alexandrite epilasyon koyu cilt rengine sahip kişilere pek uygun değildir. Ama açık ten koyu kıl için en etkili epilasyondur. Buz epilasyon da Alexandrite epilasyon acısız ve etkilidir. Sizin için en uygun lazer epilasyon yöntemini öğrenmek için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Önceki Yazı
Selülit Tedavisi

Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.

Kampanyalardan Haberdar Olun

Tüm Hakları Saklıdır.