Anti-Aging Bakımı

Anti aging cilt bakımı hem erkek hem de kadınların yaptırabileceği, yaşlanmanın yüzdeki etkilerini azaltmak için yardımcı olan, kırışık oluşumunun önüne geçmeyi amaçlayan ve cildin olduğundan daha canlı görünmesini sağlayan uygulamalardır. 30 yaşını aşan tüm kadın ve erkeklerin rahatlıkla yaptırabileceği bu yöntemler ile cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakım yapılabilir. Genetik etkilerin yanı sıra günlük olarak maruz kalınan kirlenme, makyaj ve birçok farklı faktör sebebiyle yıpranma ve yorgunluk görülebilen cildin düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Tüm bu etkiler sebebiyle dokuların esnekliği kaybolur ve sarkar. Bunun yanı sıra yanak, göz çevresi ve alında kırışıklıklar meydana gelir. Aynı zamanda kırışıklıklar sebebiyle ciltte sarkmalar da oluşabilir. Bu sebeple ihtiyaç duyulan tüm bakımlar anti aging yöntemleri sayesinde kolaylıkla yapılabilir. Uzman kişiler tarafından cilde gereken bakım yöntemine yarar verilir ve bu yöntem uygulanır. Bu sayede hem uzun hem de kısa vadede gereken bakımın yapılabileceği gibi cildin daha canlı ve parlak görünmesi sağlanır. Böylece ihtiyaç duyduğunuz enerjik ve genç görünüme sahip olabilirsiniz.

Anti-Aging Bakımının Amacı Nedir?

Anti-aging bakımı, yaşlanma karşıtı yaşlanma etkilerini azaltan, önleyen veya tersine çeviren anlamına gelir. Yaşlanma içsel ve çevresel faktörlerin bileşiminden meydana gelen biyolojik bir süreçtir. Ciltte uzun süreli hasara yol açarak yaşlanma sürecini etkileyen faktörler; DNA hasarı, güneş ışığı, yerçekimi etkisi, kas kaybı, iltihaplanma, telomer kaybı, toksinler, hava kirliliği, oksidasif stres ve kolajen içeriğinde azalmadır. Anti-aging uygulamalarının amacı; yaşlanma biyolojisini anlayarak, genel sağlığı iyileştiren müdahalelerde bulunarak, ömrü uzatmaya yöneliktir.

Anti-aging bakımı yaptırırken; beslenme şekli, kilo kontrolü ve yaşama aktif katılım koşullarını yerine getirmeniz bu süreçte önemli rol oynar. Cilt gençleştirme uygulamaları, isterseniz tek tek veya diğer uygulamalarla birleştirerek uygulanabilir. İhtiyacınıza göre uygulanabilecek çok çeşitli yöntemler bulunuyor. Bu uygulamanın cilt bakımı uygulamaları ile desteklenmesi etkisinin daha fazla olmasını da sağlayan bir unsur olur.

Anti Aging Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

1- Dolgu

Anti-aging yöntemlerinin en çok tercih edilen uygulaması dolgu; geçici veya kalıcı olacak şekilde yapılabilir. Yumuşak dokunuzun kapasitesini geliştirmek adına cildinize enjekte edilen dolgu maddelerinin içeriğinde yağ dokusu, silikon, hyalüronik asit veya kolajen bulunur. Dolgu yöntemiyle derin anatomik çizgiler ve kırışıklıklar yumuşatılarak, yüz kaybettiği hacimli görünümüne tekrar kavuşturulur. Bu yöntem ayrıca kaş kaldırma, dudak dolgunlaştırma ve el kırışıklıklarını gidermede de sık sık kullanılır.

İlginizi çekebilir: Dudak Renklendirme

2- Botoks

Cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan botoks; dolgu işlemi gibi en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Botoks, laboratuvar ortamında toksinin saflaştırılması ile elde edilen ilaçtır. Uygulandığı bölgedeki kasları gevşeterek uyarılmayı geçici süreyle engeller. Botoks uygulamasının kesinlikle uzman tarafından yapılması önerilir. Boyun, koltuk altı, alın, üst dudak, göz çevresi, el ve ayaklara uygulanabilen botoks özellikle mimik kullanımına bağlı oluşan kırışıklardan kurtulmak isteyen birçok kişi tarafından tercih edilir.

3- Örümcek Ağı Estetiği

Bu estetik tekniği hacim kaybı yaşayan, kırışıklık, sarkma ve cilt kalitesindeki bozuklukların, cilt altına yerleştirilen iğnelerle ameliyatsız bir şekilde tedavi edilmesi yöntemidir. Tedavide ince uçlu iğne ve vücutta eriyebilen medikal ip kullanılır. Bu yöntemle kolajen üretimi uyarılır ve buna bağlı olarak, vücut cildin altında kendi biyolojik ağını örmeye başlayarak problem çözülür.

4- Kök Hücre Uygulamaları

Kendilerini yedekleyerek çoğalabilen, farklı dokulara dönüşebilen, doku ve organ onarımı yapabilen kök hücreler, hayatınız boyunca vücudunuzda bulunur ancak yaşlanmaya bağlı olarak sayıca azalmaya başlar. Anti-aging yöntemi olarak kullanılan kök hücre tedavisi, kemik iliği veya yağ dokusundan alınan kök hücrenin laboratuvar ortamında serum haline getirilerek damar yolundan dolaşım sistemine uygulanması yolu ile yapılır. İyileşme sürece ağrısız geçer.

İlginizi Çekebilir: Ankara Cilt Bakımı

kamuflaşlı makyaj çeşitleri

5- PRP

Bu yöntem trombositlerden zengin plazma; uygulanabilen bir diğer anti-aging uygulamasıdır. Kişinin kendi kanındaki trombositlerin ayrıştırılarak yeniden kişinin kendisine enjekte edilmesi yöntemidir.

6- Lazer Uygulamaları

Bu uygulamalar vücudun her bölgesine rahatlıkla uygulanabilen ve hızlı sonuç veren tedavi yöntemidir. Farklı sistemlerle çalışan birçok lazer cihazlarından, ihtiyaç duyduğunuz tedaviye en uygun olanı seçilerek gereken işlem uygulanır. Lazer ışınlarıyla taranan ciltte ışınlar ısıya dönüşerek kolajen üretimi için uyarılır. Yenilenen bağ dokusu ile cilt yeniden canlanır. Yaşlılık lekeleri, güneş ışıklarının yol açtığı hasar ve ince çizgilerin tedavisi lazer uygulaması ile yapılabilir.

İlginizi çekebilir: Buz Epilasyon

7- Mikro iğneleme

Bu yöntemde farklı uzunluklarda birçok iğne kullanılır. Cildin yüzeyine binlerce mikro delik açılarak vücudun kendini iyileştirme mekanizmasının harekete geçmesi sağlanır. Vücudun hasarlı bölgeye kolajen, yapıtaşı maddeleri ve büyüme faktörleri göndermesi sonucu onarma işlemi başlar. Sivilce izleri ve ince çizgilerden kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Akne bakımı süreçlerinde sıklıkla kullanılır.

8- Kimyasal Peeling

Kimyasallarla cildin katmanlarının soyulması işlemidir. Ellerinizdeki pürüzlü doku ve yaşlılık lekelerinden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

9- Mezoterapi

Halk dilindeki adı gençlik aşısı olan uygulamanın uygun aralıklarla 3 seans uygulanmasını öneriyoruz. Büyüme faktörleri, Somon DNA’sı, koenzimler, hyalüronik asit, vitamin ve minarellerden oluşan kokteylin, deri altına enjekte edilmesiyle yapılan tedavi yöntemidir.

LPG Endermologie Alliance

Anti Aging Kimlere Yapılır?

Anti aging uygulamaları 30 yaşını aşan her kadın ve erkek için rahatlıkla yapılabilir. İhtiyaca göre bir yöntem belirlenerek belirli aralıklarla uygulanan bu bakımlar, cildin ihtiyaç duyduğu maddeleri içerir. Kadınların ve erkeklerin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller farklıdır. Aynı şekilde her cildin ihtiyaç duyduğu nem oranı da farklıdır. Bu sebeple bir uzman tarafından belirlenen yöntemlere uygun olarak yapılan bakımlar ile hem cildin yenilenmesi hem de gereken bakımın yapılması sağlanır.

Nem ihtiyacından pürüzlerin giderilmesine, kırışıklık oluşumunun önlenmesinden var olan kırışıklıkların giderilmesine kadar her ihtiyaç için farklı yöntem olduğu gibi herkesin ihtiyacına uygun da birbirinden farklı uygulamalar bulunur. Sadece kadın erkek olarak değil cilt tiplerine göre de farklı uygulamalar bulunur. Yağlı, kuru ya da karma ciltlerin ihtiyaç duyduğu bakım farklı olabileceği gibi buna uygun uygulamaların belirlenmesi de oldukça önemlidir. Uzmanlarımızdan yardım alarak anti aging bakım uygulamaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, sizin için uygun olan uygulamalar hakkında bilgi alarak ihtiyacınız olan yöntemi kolayca bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İğneli Epilasyon

Anti-Aging Bakımı Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

ANTİ-AGİNG BAKIMI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Anti-aging bakımına kaç yaşında başlayabilirim?

Anti-aging bakımı ve ürünleri 30 yaş ve üstü için uygundur. Mutlaka alanında uzmanlar ve hijyenik ortamlarda uygulanmalıdır.

Anti-aging uygulamaları için hangi mevsim daha uygun?

Anti-aging bakımı yaptırmak için belli bir ay veya mevsim yoktur. Her mevsim uygulama yapılabilir.

Anti-aging uygulamalarında istenilen sonuca ulaşmak ne kadar sürer?

İlk haftadan itibaren iyileşme belirtileri görülür. 6 ayda tam sonuç alınır. Bu süze çeşitli faktörlere göre az da olsa azalabilir veya artabilir.

Anti Aging Bakımı Kimler Yapabilir?

Alanında yetkin olan cilt bakımı uzmanları ve uzman estetisyenler tarafından uygulanabilen bu bakım yöntemleri aynı zamanda hastanelerin cildiye bölümünde de yapılır. Tüm uygulamaların eğitimini alan uzmanların yapması gereken bu yöntemler ile cildin ihtiyaçları doğru bir şekilde belirlenir ve uygulamalar bu doğrultuda yapılabilir. Her cildin ihtiyacı farklı olabileceği için uzmanlar tarafından yöntemlerin belirlenmesi gerekir.

Anti Aging Cilt Bakımı Cildi Nasıl Etkiler?

Her bakım, farklı yöntemler kullanılarak uygulandığı için herkeste de farklı etkiler gösterir. Bazı uygulamalarda ciltteki ölü deri alınırken bazı uygulamalarda lazer yöntemi kullanılır. Bunun haricinde gereken mineral, vitamin ve koenzimler cilde enjekte edilerek uygulanan yöntem de vardır. Bu sebeple her uygulamanın etkisi farklı olsa da özünde yaşlanmanın önüne geçmek vardır.

Botoks’un yan etkileri var mı?

Yan etkisi yoktur. Ancak %1’lik bir oranla kaş ve göz kapaklarında düşme görülebilir. Bunlarda uygulamalar ile giderilir.

Tedavilerden sonra ağrı olur mu?

Uygulamalar sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmez. İyileşme süreçleri ağrısız olur.

Anti-aging krem ve serumlar işe yarar mı?

Cilt fazla hasarlı değilse ve düzenli kullanımlarda krem ve serumlar işe yarayabilir.

Kimler Anti Aging Cilt Bakımı Yaptıramaz?

Hamile ve emziren kadınların, cilt enfeksiyonuna sahip olan erkek ve kadınların yapılmasının uygun olmadığı uzmanlar tarafından söylenir. Bunların haricinde kanser olan ya da kanser tedavisi gören kişilerin de anti aging uygulamaları yaptırmamaları tavsiye edilir. Bu gibi durumlara sahip olan erkek ve kadınların anti aging yöntemleri yaptırmaması daha doğru olur.