LPG - INTEGRAL Zayıflama

LPG Integral olarak adlandırılan bu zayıflama yöntemi aspirasyon yani emme ve dönme işleri aracılığı ile vücuda masaj yapılmasıdır. Sistemin cilt ve cilt altında bulunan dokulara uyguladığı negatif basınç ile oluşan vakum terapi yöntemine LPG Integral zayıflama denir. Vücudun mekanik enerjiyi biyolojik enerjiye çevirmesi ile fizyolojik olarak yürütülen bu süreç, yağ hücrelerini harekete geçirir. Bu şekilde bölgesel yağların yanı sıra selülit dokusu içerisinde bulunan yağlar uyarılır. LPG tedavisinin en büyük avantajı hem estetik açıdan hem de tedavi açısından fayda sağlamasıdır. Spor yaralanmaları, fizik tedavi uygulamaları ya da travma sonrası oluşan ödem gibi durumların tedavilerinde yardımcı olur. Estetik açıdan ise vücut kontür düzeltmeler ve lokal inceltmeler sağlayarak istenilen görünüme ulaşılmasını sağlar. Liposuction olarak da bilinen yağ alma ameliyatından sonra iyileşme sürecini LPG Integral kullanılması ile daha da hızlandırır. Bu yöntemin avantajlarından birisi de dinlenmekte olan kas hücrelerinin pasif hareketi sırasında hissedilen gerginlik ile sarkık deriye müdahale edilerek elastikiyetinin artırılmasıdır. Diğer estetik ameliyatlarından sonra kişinin skarlarının yumuşatılması ve sürecin hızlandırılmasında etkin rol oynar. LPG Integral zayıflama yönteminin en önemli alanı ise selülitlerdir. Selülit bakımı için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Derinin altında bulunan yağ hücrelerinin, kan ve dolaşım sisteminin bozulmasına çözüm sunar. Selülit tedavisinde verdiği başarılı sonuçlar sebebi ile bu yöntem sıklıkla tercih edilir. LPG Integral zayıflama yöntemi konusunda daha detaylı bilgi için uzmanlarımızı arayabilir ve uygun fiyatlarla bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

LPG Cihazı ile Zayıflamada İşlemi Nasıldır?

LPG cihazı, dünya üzerinde hem zayıflama hem de sıkılaşma gibi estetik uygulamalarında kullanılan önemli bir cihazdır. İlk tasarımı fizik tedavi olarak ortaya çıkan bu cihaz, fizik tedavi yapılan hastaların incelediği gözlemlendikten sonra estetik amaçlı olarak da kullanılmaya başlandı. LPG cihazı masaj benzeri bir uygulamadır. Uygulama sırasında dokuları düzelterek, kan akışının da hızlanması sağlanır.

Yağ hücreleri arttıkça kılcal damarları sıkıştırır. Bu da dokulara yeteri kadar besin ve oksijenin gitmesine engel olur. Bağ dokusu sentezi dururken, doku da gevşer. Ayrıca oksijensiz bu ortamda yağ yakımı da gerçekleşmez ve yakılmayan yağ dokuları büyümeye başlar. LPG cihazında zayıflama için masaj benzeri bir uygulama ile yapılır. Bu masajın elle yapılmasının hem zaman hem de güç açısından imkanı yoktur. Cihazın uyguladığı masajla kan damarları sertleşir, kan akımı düzenlenir ve dokuya yeniden hassasiyet kazandırılır.

Cilt lekeleri

Bağ dokuları görevlerini yeniden yapmaya başlarlar. Bu sayede de yağların arasındaki sıvılar atılır, doku sıkılaşırken, selülitler de azalır. Kan dolaşımı düzelirken yağlar da yakılarak hem zayıflama hem de sıkılaşma gerçekleşir. Bölgesel incelme amaçlı sıklıkla tercih edilen bu cihaz günümüzde yeniden tasarımı yapılarak, yüksek teknoloji ile daha etkili sonuçların alınması sağlanmıştır.

Yeni Nesil LPG Integral’nin Faydaları Nedir?

Gelişen teknoloji LPG cihazında da etkisi göstermiş ve yeni nesil LPG Integral cihazı ile daha etkili sonuçlar ortaya konmuştur. Yeni başlık sistemi ile bu cihazlar farklı estetik sorunların çözümünde yüksek teknoloji kullanılmasını sağlamıştır. Yeni döner başlıkları yağ dokusunu daha iyi mobilize eder. Bu şekilde doku daha hızlı sıkılaşırken yağ yakımını da sağlar. Ayrıca yeni nesil LPG Integral cihazının medikal rahatsızlıklar üzerindeki olumlu etkisi kanıtlanmıştır.

İlginizi Çekebilir: Ankara Cilt Bakımı

Eyeliner Boyası

LPG Integral’ın Faydaları

Yapılan testler sonrasında LPG Integral medikal bir cihaz olarak ABD Sağlık Bakanlığından onay almıştır.

 • Kan dolaşımını arttır, cildin beslenmesini sağlar,
 • Toksinlerin atılmasına yardımcı olur,
 • Yüzde yapılan anti-aging bakımı uygulamalarında hücre yenilenmesini artırır,
 • Spor yapma imkanı olmayan kişilerde dokuların arasında sıvı değişimini gerçekleştirerek, cildin yenilenmesinde yardımcı olur,
 • Bağ ve kas dokularındaki yaraların iyileşmelerine yardımcı olur,
 • Bel, boyun ağrısı veya venöz bozukluklarının tedavisinde olumlu sonuç verdiği gözlemlenmiştir,
 • Kas ve eklem ağrılarının yanı sıra ekimozlarnı (morluk) da iyileşmesinde etkili rol oynar.

LPG Integral Cihazının Kullanım Alanları Nelerdir?

Bölgesel incelmeden sıkılaşmaya kadar pek çok estetik alanda kullanılan bu cihaz, doğal bir bakım sağlar. Acısız ve ağrısız olması uygulama sonrasında günlük hayatta sorun yaşanmasına engel olur. Cihazın kullanım alanları;

 • Bölgeye yönelik derin bir incelme sağlar.
 • Basen kıvrımlarının doğal şekilde şekillenmesine olanak verir.
 • Selülitlerin giderilmesinde yardımcı olur.
 • Bacak aralarının inceletilmesini sağlar.
 • Sarkık ciltlerin toparlanmasında yardımcı olur.
 • Yara izlerinin giderilmesinde kullanılır.
 • Göğüs, popo dikleştirme ve dudak kaldırma işlemleri yapılır.
 • Göz çevresi kırışıklıklarınım giderilmesi, şeklinde sıralanabilir.

İlginizi Çekebilir: Bölgesel İncelme

LPG Endermologie Alliance

LPG Integral Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

LPG INTEGRAL HAKKINDA MERAK EDİLENLER

LPG seansları ne kadar sürer?

Seanslar ortalama olarak 40 dakika sürer. Uygulama yapılan alandaki dokunun durumuna bağlı olarak haftada 1 veya 2 seans uygulama yapılabilir. Toplamda ise 10 ile 15 seans istenilen başarılı sonuçların alınması açısından gereklidir.

LPG Integral ile LPG Endemolab arasındaki fark nedir?

İki cihazında teknolojisi aynıdır. Sadece LPG Integral portatif bir cihazdır ve taşınabilir. Ancak LPG Endermolab ise yataklıdır ve çoğunlukla medikal merkezlerde tercih edilen modelidir.

LPG ile kaç santim incelirim?

Doku durumuna bağlı olarak incelme kişiden kişiye farklılık gösterir. Tüm seansların bitiminde en az 4 veya 5 cm incelme olabilir hatta bazı kişilerde bu 16 ile 18 cm kadar olabilir.

LPG zayıflama kaç seans sürer?

LPG tedavisinde hastaya göre değişen seanslar mevcuttur. Seanslar haftada 2 veya 3 seansla birlikte toplamda 15 ya da 20 paket program arasındadır. Seans sayısı ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Tedavi bitiminde sonuçların korunabilmesi için ayda bir LPG Integral uygulaması önerilir. Tedavi uygulanırken her hastaya özel uygulama çorabı giydirilir. Uygulamalar ağrısızdır ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Bir seanslar ortalama olarak 35 dakika sürer.

LPG, Liposuction Ameliyatlarına Alternatif Bir Tedavi midir?

Liposuction vücut kontür düzeltmesini sağlar. Bu yöntem vücuttan yağ alınmasıyla ile ilgili ameliyattır. Fakat selülit ve deri üzerindeki bozulmalara tam olarak etki etmez. LPG Integral yöntemi, Liposuctiona bir alternatif değildir. Ancak LPG ve Liposuction birlikte uygulanırsa daha iyi ve etkili sonuçlar elde edilme ihtimali artar.

Seanslara ara verebilir miyim?

LPG seanslarının ertelenmesi veya yarı da kesilmesi sürecin akışını bozacaktır. Dolayısı ile doku yeniden eski haline dönebilir. LPG de olumlu sonuçlar için düzenli seansların uygulanması önemlidir.

LPG seansları sonrasında eski halime döner miyim?

LPG uygulama sürecinde diyet yapmaya gerek yoktur. Ancak yağ atılımına destek olunması için günde 3 litre su içilmelidir. Sonrasında ise eski yeme alışkanlıklarına dönülmemelidir. Eğer eski alışkanlıklara dönülürse vücut yeniden yağ biriktirecek ve olumsuz sonuçlar ortaya çıkacaktır. LPG uygulamalarını sürekli hale getirmek bu duruma engel olabilir. Ayda 2 defa LPG seansı alınması vücut şeklinin korunmasında etkili olacaktır.

Seansları desteklemek için ne yapabilirim?

LPG seansları sırasında diyet ya da egzersiz yapmaya gerek yoktur. Ama sıkılaşma ve zayıflamayı daha etkili yapmak için bol su içmek, düzenli ve düşük kalorili besinlerle beslenmek ve egzersiz yapmak etkili sonuçlar verecektir.

LPG kilo kaybı yapar mı?

Endermoloji denilen cilde pozitif yönlü masaj, negatif yönlü vakumlama sistemi ile esas olarak selüliti tedavi eder. Bu sebeple de uygulama yapılan bölgelerde lokal incelmeler de süreç içerisinde görülür. Spor vücut sağlığı için çok önemlidir fakat selüliti tedavi etmez. LPG tedavisi ile birlikte spor devam edilebilir ve selülitler böylelikle daha etkili şekilde tedavi edilebilir.

LPG Integral zayıflamanın Zararları Var mıdır?

LPG zayıflama cihazında bulunan silindirler deriyi vakumlar. Bu yöntem ile bölgede hareketlilik meydana gelir.  Dolayısıyla ciltte tahriş olabilir. Fakat bu soruna çok az kişide rastlanır. LPG Integral zayıflama yönteminde genellikle bir yan etkiye neden olmaz. Ancak bu uygulamanın bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir. Bu alanda deneyimli uzman ekibimizden bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.