Masaj

Stres ve Gerginlikten Arınmanın En Keyifli Yolu: Masaj

Yoğun iş ve sosyal yaşam, fiziksel ve ruhsal yorgunluğu tetikleyen unsurlardır. Özellikle de stres arttıkça beden de bu yorgunluklara yenik düşmeye başlar. Bu durum birçok rahatsızlığın ana nedeni olabilir. Rahatlamak ve bedeni dinlendirmek açısından masaj hem gündelik yorgunluğu alır, hem de kasların rahatlamasını sağlayarak, keyifli bir zaman geçirilmesine olanak verir.

Masaj özellikle gerginlik ve strese bağlı kaslardaki sıkışmaları gidererek, bedenin rahatlamasını sağlar. Ancak yapılan masajın uzmanlar tarafından uygulanması, sonuçlarının daha etkili olmasını sağlayan bir unsurdur. Farklı birçok masaj türü bulunur. Ancak her birinin yapılışı, kullanılan malzemeleri, etki alanları ve yerleri değişir. İhtiyaca uygun masaj türünü seçerek yaptırmak, sonuçta elde edeceğiniz keyfi ve verimi artıran bir unsur olacaktır. Nills Beauty olarak beden ve ruh sağlığınız koruyacak, stresten uzaklaştıracak ve fiziksel dinginlik sağlayacak masajlar için uzman terapistlerimizden yararlanabilirsiniz.

ameliyat izi gizleme

En Fazla Yapılan Masaj Türleri Hangileridir?

Bali Masajı: Tüm vücuda özellikle de güçlü hareketlerle uygulanan bir masajdır. Kan dolaşımını artırır ve kaslardaki gerginliği azaltarak vücudun rahatlaması sağlanır. Özellikle eller ve ayaklara yoğunlaşılır..

İsveç Masajı: İsveçli Per Henrik Ling tarafından 70’li yıllarda geliştirilen tedavi amaçlı bir masaj türüdür. Tıbbi ve sportif amaçlı olmasının yanı sıra dinlendirici amaçlı da yapılır. Bitkisel yağlar ile uygulanır. Kasların yumuşaması sağlanırken, vücudun da rahatlaması hedeflenir. Masaj sırasında vücudun zayıf dokuları ve pasif olmuş kasları da harekete geçirilir.

Thai Masajı: Çok eski bir teknik olan bu masaj, Shiatsu, Ahubası ve yoganın karışımıdır. Pasif esneme ve yumuşak basınç ile vücudun enerji hattı olan yerlerine uygulanır. Uzman terapistler belli noktalara yaptıkları basınçlar ile vücuttaki enerji akımını canlandırırlar.

Shiatsu Masajı: Rahatlık ve zindelik veren bu masaj, vücuttaki akupunktur noktalarına dairesel şekilde hafif bastırılarak yapılır. Bu teknikle vücutta brikmiş enerjinin çözülmesi sağlanarak, vücudun kendisini iyileştirme gücü hareket geçirilir. İğnesiz akupunktur olarak da adlandırılan bu masaj, az yağlı veya yağsız şekilde uygulanabilir.

Selülit Masajı
: Bu teknikte deri altındaki kan dolaşımının iyileştirilmesi hedeflenir. Bu şekilde damarların çapının daralarak kanın bacaklarda daha düzenli akması sağlanır. Bozuk kan dolaşımının düzenlenmesi ile hücrelere daha çok oksijen gider, bu şekilde de zararlı toksinler kolayca vücuttan atılır.

Mezoterapi

Refleksoloji Masajı: Ayaklar her zaman vücudun en önemli ve dikkat edilmesi gereken uzuvlarından birisi olmuştur. Özellikle de Uzakdoğu tıbbında ayak tabanı birçok tedavide odak noktasıdır. Ayakta bulunan her bir nokta, vücutta belli doku ve organları temsil ederken, bu noktalara uygulanan basınç ile kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesi sağlanır.

Aroma Terapi Masajı: Bitkilerin özlerinden elde edilmiş yağlar ile uygulanna bir masajdır. Masaj sırasında yağlar deriyi ısıtır bu durum hem fiziksel hem de ruhsal olarak kişiye dinginlik sağlar. Yoğun kas ve eklem ağrılarında ve dolaşım bozukluklarında özellikle faydalıdır.

Derin Doku Masajı: Temposunun düşük, hareket şiddetinin ise fazla olduğu bir tekniktir. Özellikle vücuttaki toksinlerin atılmasında etkilidir.

Bölgesel Masajlar Nelerdir?

Masajlar tüm vücuda yapıldığı gibi sadece bölgesel olarak belli yerlere odaklanarak da yapılabilir. Ancak bunlar uzman kontrolünde yapılması gereken masajlar arasındadır. Bölgesel masajlar baş, boyun, omuz, sırt, bacak ve ayak gibi yerlere yapılır. Baş-boyun-omuz masajları özellikle uykusuzluk, gerginlik, baş ağsızı, sırt veya boyun ağrıları veya tutulma gibi sorun yaşayanlara yönelik uygulanır. Ayrıca bu masaj saçı ve saç derisini de destekleyici özelliği sebebi ile saçın güçlenmesini ve sağlıklı olmasını da sağlar.

Sırt masajı, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları da engeller. Gerginliği azaltırken, kamburlaşmadan kötü oturma pozisyonuna, uzun süre ayakta durmaktan ağır yük taşımaya bağlı kasların gerilmesi ve düğümlenmesine neden olan sorunların giderilmesinde yardımcı olur. Kaslar gevşetilerek ağrıların hafiflemesi sağlanır. Bacak ve ayak masajları özellikle uzun süre ayakta kalmaktan doğan ağrıların giderilmesinde ve spor sonrası yorgun kasların dinlendirilmesi amaçlı tercih edilir. Bu masaj kan dolaşımının yanı sıra lenf sistemlerini de uyarır.

Masaj Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

MASAJ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Sadece Sporculara Özgü Masaj Var Mıdır?

Sportif etkinliklerden önce veya sonra yapılan bir masajdır. Sporcu masajı klasik masajdan ayrıdır. Çünkü ritmi, süresi ve uygulanan basınç miktarı değişir. Uyarı amaçlıdır. Yapılan spora göre de farklılık gösterir.

Masaj Yaptırmak Neye İyi Gelir?

Eklem ağrılarının azalmasına, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Kas ağrılarını azaltırken, esnekliği de artırır. Bağışıklık sitemini güçlendirir. Depresyon, stres ve gerginliğe de iyi gelir.

Masaj Neye Göre Seçilmelidir?

Yapılacak masaja uzman terapistler ile görüşerek karar verilmelidir. Yaşanan sorunlara uygun alternatifin seçilmesi uzman görüşü ile daha kolaydır.

Taş masajı nedir?

Sıcak taşların ısıtılarak kullanıldığı bir masaj tekniğidir. Taşlardaki ısı vücuda geçer ve bu ısı ile kan dolaşımı artar. Hücrelere daha çok kan iletilmesine yardımcı olur. Taş masajının periyodik olarak uygulanması kronik sırt ağrıları üzerinde özellikle etkilidir.

Masaj Terapisti Neden Önemlidir?

Masaj uzman işidir. Çünkü yapılacak yanış bir hareketle veya basınçla hem masajın sonucunda istenen etki elde edilemez hem de istenmeyen ağrılar, acılar veya sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple yaptırması planlanan masaj konusunda bilgili ve deneyimli masörler veya masözler ile çalışılmalıdır.

Masaj Fiyatları Ne Kadardır?

Masaj fiyatları masaj ve uygulamaya göre değişir. En uygun fiyatlar için bizi arayabilir uzmanlarımızdan fikir alabilirsiniz.