Kaş Kontürü

Kalıcı makyaj trendlerinin yıldızı olan kaş kontürü kaşlara istenen formu kazandıran profesyonel bir kalıcı makyaj tekniğidir. Doğal görünümlü kaş formu kaş bölgesinin deri altına renk pigmentlerinin işlenmesiyle yarı kalıcı olarak sağlanır. Profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından uygulanan kaş kontürü bakışlara anlam ve derinlik yüzünüze ise ideal güzellik detayları kazandırır. Microblading olarak bilinen kaş kontürü aslında bir tür kaş mimarisidir. Yüz şekline göre en iyi kaş şeklini oluşturmak için tasarım ve teknik uygulamalar içerir.

Kaş Kontürü

Cımbız, kaş jelleri, kaş doldurma kalemleriyle uzun süre uğraşarak elde edilmeye çalışılan kaş formu kaş kontürü ile uzun süre sağlanır. Günlük makyaj rutininin saatler süren kaş dolgunluğu ve netliği için yaptığınız şeylerle uğraşmanıza gerek kalmaz. Microblading gerçek kıl görünümü yaratmak için uygulanan hassas bir tekniktir. Kaşlar yüzün çerçevesidir. Bu nedenle de estetik ve yüz şekline uygun kaşlara sahip olmak güzelliğin en belirgin özelliğidir. Her gün kaşlarını şekillendirmek, doldurmakla uğraşmak istemeyen milyonlarca kadın kaş kontürünü tercih etmektedir. Günlük makyaj süresini kısaltan kaş kontürüyle hayalinizdeki kaşlara sahip olabilirsiniz. Sadece kaşlarınız için değil gözlerinizde de eye-liner yaptırabilir, buğulu bakışlara imza atabilirsiniz.

Microblading Nedir?

Kaş kontürü olarak da bilinen microblading, sıkça tercih edilen kalıcı makyaj yöntemlerinden birisidir. Bu işlemde amaç, kişinin yüz şekline göre kaş tasarlanarak kaşlara kalıcı bir şekil ve renk vermektir. Üç boyutlu olarak uygulanan kaş kontürü mimiklerin ve ifadelerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu yöntem sayesinde istenilen doğal görüntü kolayca elde edilir. Bunun sebebi ise kaş dövmesinden farklı olarak kaş içine çizgiler şeklinde uygulanmasıdır. Ek olarak kişinin saç rengine ve cilt tonuna uygun renklerde yapılır, böylelikle doğal kaş görünümü sağlanır. Özellikle kaşları seyrek olanlar ya da kaş dökülmesi yaşayan kişiler için uygun bir yöntemdir. 

Microblading Nedir?
Microblading

Kişiden kişiye değişmekle birlikte bu uygulama 1 – 2 yıl arasında kalıcılık gösterir. Zaman zaman uygulama sonrasında kızarıklık görülebilir ancak kaşlar kısa sürede iyileşir ve istenen doğal görünüm elde edilir. Kaş kontürü öncesinde anestezik krem kullanıldığından işlem acısızdır, ayrıca kanamaya sebep olmaz. Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler için de oldukça uygun bir yöntem olan microblading sonrası kaşlar yaklaşık bir ay sonra tamamen iyileşmiş olur. Kaş kontürü uygulamalarında yapılacak hataların geri dönüşü çok zordur. Bu açıdan bu alanda deneyimli ve tecrübeli uzmanlara yaptırılması sonuçlardan elde edeceğiniz başarı açısından önemlidir. Kaş kontürü konusunda uzmanlarımızdan bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Dövme Kaş Uygulaması Nedir?

Kaşlar bir kişinin yüzüne baktığımızda ilk dikkat çeken noktalardan biridir. Dövme kaş uygulaması, kaşların şeklinin ve renginin vurgulanması ya da düzeltilmesi için yapılan bir diğer işlemdir. Kaşlara mikro iğnelerle uygulanan kaş dövmesinde kaş kontürüne göre daha kalıcıdır. Bunun sebebi de kaş kontüründe bitkisel boyalar kullanılırken kaş dövmesinde dövme boyaları kullanılmasıdır. Uygulamanın sağlığa ve kaşlara hiçbir zararı yoktur. Kaş kontürü gibi kaş dövmesi de acısız bir işlemdir ve sonrasında da ciddi bir komplikasyona neden olmaz. Bu sayede rahatlıkla yaptırılabilir. Kaşların sık ve gür görünmesini sağlar, böylelikle genç bir görünüm de verir. Kaş farı, kaş kalemi, kaş sabitleyici jeller gibi ürünlere bu işlem sonrasında ihtiyaç kalmaz. Bir saat kadar süren uygulama sayesinde her an bakımlı ve düzgün kaşlara kolayca sahip olabilirsiniz. Kıl tekniği ile yapılan kaş dövmesi yüzde yapay bir görüntü oluşturmaz. Çünkü kaş rengi, kişinin cilt tonu ve saç rengine uygun şekilde seçilerek uygulama yapılır. Bunların yanı sıra işlem sonrasında kaşlarınızı sık sık aldırmanıza gerek kalmaz.

Dövme Kaş
Doğal kaş

Kaş Kontürü Uygulamasının Teknik Süreci Nasıl İşler?

Kaş kontürünü bir dövme olarak düşünebilirsiniz. Ancak o kadar derin uygulanan ve kalıcı olan bir dövme değildir. Tamamen farklı aletlerle uygulanan çok daha incelikli bir tekniktir. Mikro iğnelerle donatılmış kalem benzeri bir alet kullanılır. Cilde çok küçük kesikler açılarak pigmentlerin işlenmesiyle kaşlar doldurulur. Kullanılan pigmentlerin rengi doğal kaş rengine göre seçilir. Gerçek kaş kıllarının görünümü taklit eden vuruşlar özel teknikle çizilir. Doğal kaş kıllarının yönü takip edilerek doğal kaş görünümü elde edilir.

Benzer İçerik: Kalıcı Eyeliner

Yüz şekline uygun kaş şeklinin tasarım detayları belirlenir.

Yüz şekline gidecek estetik kaş formu örnekleri incelenir.

Mürekkebin pigmenti ve kaş şekli uzman ve kaş kontürü talep eden kişi ortaklığıyla seçilir.

Kaş kontürü uygulamasının evreleri;

  • Yüz şekline uygun kaş şeklinin tasarım detayları belirlenir.
  • Yüz şekline gidecek estetik kaş formu örnekleri incelenir.
  • Mürekkebin pigmenti ve kaş şekli uzman ve kaş kontürü talep eden kişi ortaklığıyla seçilir.
  • Kaş bölgesi sterilize edilir ve lokal anesteziyle uyuşturulur.
  • Kaş durumuna bağlı olarak 30-40 dakika microblading kalemi ile vuruşlar çizilir.
  • Kaşların formu elde edildikten sonra iyileşmeye yardımcı olacak bakım yapılır.
Kaş Kontürü Yapımı
kamuflaş fondöten

Kaş Kontürü Uygulaması Sonrası Yapılması Gerekenler

Kaş kontürü uygulamasından sonra kaşlar daha koyu ve hafif kırmızı olur. İyileştikçe kızarıklık yok olur ve pigmentler istenen renge döner. Uygulama sonrası bakım oldukça önemlidir. Kaş bölgesinin bir hafta sudan ve terden korunması gerekir. İyileştirmeyi hızlandırmak için önerilen bakım kreminin düzenli kullanılması gerekir. Kaş kontürü uygulamasından sonra mutlaka takip randevusuna gitmelisiniz. Altı hafta kadar sonra kontrole giderek tamamlayıcı işlemleri yaptırmalısınız.

Uygulama sonrası 4-5 gün boyunca kaşlarınızın koyu görünür. Bu nedenle 4-5 gün boyunca sabırlı olmalısınız. Kaşlarınızın istediğiniz şekle ve renk tonuna sahip olması 2 haftalık bir süreçte gerçekleşir. İyileşme sürecinde kaşlarınızı kuru tutmalı ve bakım kremlerini düzenli olarak kullanmalısınız. İlk birkaç gün kaşlarınız size tuhaf görünebilir. Endişelenmenize gerek yok bu doğal bir süreçtir. Kaş bölgesinin iyileşmesi ve pigmentlerin gerçek rengine dönmesi 2 haftayı bulur. Kaş kontürü ve eye-liner gibi göz çevresi uygulamalarının yanı sıra dudak renklendirme işlemleriyle yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkartabilirsiniz.

Kaş bölgesi uygulaması
Kaş Kontürü Fiyatları

Kaş Kontürü Fiyatları

Kaşlarınızın doğal görüntüsünü bozmadan daha gür kaşlara ve genç görünen bir yüze sahip olmayı sağlayan kaş kontürü birçok kişi tarafından sıkça tercih edilir. Seyrek ya da ince kaşların kalınlaşması için uygulanabilen bu yöntem 2 yıl kadar kalıcıdır. Yaklaşık 40 dakika süren işlem acıya sebep olmaz ve rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Kişiye özel bir şekilde yüz şekli, cilt tonu ve saç rengi dikkate alınarak kaş tasarımı yapılır. Kaş kontürü uygulamasında fiyat değişiklik gösterebilir. Kullanılan boyalar ve malzemeler, işlemin amacı ya da uygulandığı yer, fiyatların değişkenlik göstermesinde etkilidir. Microblading uygulaması istediğiniz kaşlara kısa sürede sahip olmanızı sağlar. Bitkisel boyaların kullanılması sayesinde işlem sonrası ciddi bir komplikasyon görülmez. Uygulamanın kıl tekniği kullanılarak yapılması kaşların doğallığını bozmadan mimikleri ve ifadeyi ortaya çıkarır. Kaşları ince ya da seyrek olan kişiler bu yöntemle kaşlarını acısız ve kolay bir şekilde gürleştirebilir. Siz de kaşlarınızın hem doğal hem gür görünmesi için kaş kontürü uygulaması yaptırabilir, her zaman istediğiniz gibi görünen kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş kontürü yaptırmayı düşünüyorsanız ve merak ettiğiniz konular varsa bizi her zaman arayabilirsiniz. Size özel çözümlerimizi öğrenebilir bütçenize uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile doğal kaşlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Kaş Kontürü Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

KAŞ KONTÜRÜ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Kaş kontürü yaptırırken acı ya da ağrı olur mu?

Kaş kontörü kaş bölgesinde küçük kesikler açılarak uygulanır. Bu nedenle de işlem sırasında tropikal uyuşturma merhemi kullanılır. Bölge uyuşturulduğundan acı ya da ağrı pek hissedilmez. Yine de kişiye bağlı olarak hafif baskı ve rahatsızlık hissetme olasılığı vardır.

Kaşlarımın iyileşmesi ne kadar sürer?

İlk iki haftada kaş bölgesindeki kızarıklık, şişlik gibi semptomlar iyileşmeye başlar. 6 hafta sonra kaşlarınızın görünümü tam olarak istediğiniz gibi olur.

Kaş kontürü kalıcı mıdır?

Geleneksel kozmetik dövmeler gibi tamamen kalıcı değildir. Cildin yüzeysel katmanlarına uygulandığından yarı kalıcıdır.

Kaş kontürünün avantajları nelerdir?

Kaş kontüründe kullanılan boyaların bitkisel ve doğal olması uygulamanın en önemli avantajlarından biridir. Bunun yanı sıra işlem kalıcı olduğundan dolayı kaş sabitleyici ya da kaş boyası gibi diğer kozmetik ürünlere ihtiyaç kalmaz ve ekonomik olarak da fayda sağlar.

Kaş kontörü kaşa zarar verir mi?

Kaş kontürü kozmetik olmayan doğal içeriklerle uygulanır, acıya ve sağlık sorununa neden olmaz. Uygulama esnasında boya kıl köklerine inmediği için kaşa zarar vermez. Ek olarak işlem sonrasında kaş aldırmaya da devam edebilirsiniz.

Kaş kontürü sonrasında makyaj yapabilir miyim?

Yaklaşık iki hata boyunca makyaj yapmaktan kaçınmanız gerekir. İyileşme sürecinde kaş bölgesine herhangi bir şey sürmemelisiniz.

Kaş kontürü ne kadar süre dayanır?

Kaş kontürü 3 yıla kadar formu korur. İlk altı ay sonunda tamamlayıcı rötuşlar yaptırmak gerekir.

Seyrek ya da dökülmüş kaşlara kontör yapılabilir mi?

Uzun süre doğal ve estetik bir kaş görünümü isteyen herkes kaş kontürü yaptırabilir. Kaş kontürüyle şaşırtıcı dönüşümler yaratılabilir. Formu bozulmuş, seyrelmişi dökülmüş kaşlar için mükemmel bir çözümdür.

Kaş kontürü ne kadar süre kalıcıdır?

Kaşların gür ve doğal görünmesini sağlayan kaş kontüründe kullanılan boyalar ve cihazlar dolayısıyla kalıcılık süresi değişebilir. 40 dakika kadar süren işlem yaklaşık 2 yıl kalıcıdır. Bu sayede her zaman güzel görünen kaşlara sahip olabilirsiniz.