Leke Bakımı

Pürüzsüz, parlak, sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olmayı herkes ister. Güneş, hava kirliliği gibi dış faktörler veya genetik ve tüketilen besinler vücudumuzu etkiler. Yaş aldıkça yalnızca kırışıklar belirginleşmekle kalmaz, aynı zamanda ciltteki lekeler de daha görünür hale gelir. Cilt lekelerinin zararlı ve zararsız olmak üzere pek çok çeşidi vardır. Daha çok sivilceli ciltlerde oluşan sivilce lekeleri de yüzde çukurlar veya kabartılar oluşturur.

Zaman zaman kişiler yüzlerindeki çillerden de rahatsız olabilir. Genellikle göz altları ve burun üzerinde cilt tonundan daha koyu renkte olan çiller yüzü solgun gösterebilir. Bunların yanı sıra doğum lekeleri de anne karnında hormonal sebeplerle oluşur. Bu lekeler aynaya baktığımızda canımızı sıkabilir, yüzde gölgeler oluşmasına sebep olabilir. Ancak cildin canlı ve sağlıklı görünmesine engel olan lekelerden kolayca kurtulmak da mümkündür. Eğer bu lekeler sizin için rahatsız edici ise leke tedavisi sayesinde bu lekelerden tamamen kurtulabilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde her türlü cilt lekesi için uygun bakım ve tedavi yöntemleri mevcuttur. Leke bakımı ve tedavisine yönelik size uygun tedaviler hakkında bilgi edinmek için bizi her zaman arayarak, uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Leke Bakımı Nedir?

Leke bakımı, ergenlik dönemiyle birlikte ortaya çıkan lekelerin tedavi edilerek temizlenmesi işlemidir. Leke bakımı, ergenlik ve hamilelik sonrası dönemlerde meydana gelen lekelerin tedavi edilmesi için kullanılan yöntemdir. Tedavi ve bakım işlemleri cilt tipine göre değişiklik göstermektedir.

Güzelliğin sırrı sağlıklı cilt bakımını keşfetmektir. Cildimizde çevresel etkenler, genetik yatkınlıklar, beslenme alışkanları gibi nedenlerden estetik görüntüyü bozan lekeler oluşabilir.  Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, çil lekeleri en sık görülen cilt problemleri arasında yer alır. Ciltteki birçok pigmentten biri olan meloninin belli bir bölgede birikmesi cilt lekeleri oluşur. Her cilt lekesinin nedeni, boyutu, oluşum süreci farklıdır. Ciltte oluşan farklı renkteki dokuların lazer gibi tedavi yöntemleriyle tamamen ortadan kaldırılması mümkündür.

Leke Bakımı

Lekenin türüne ve cilt tipine göre bakım yöntemleri belirlenir. Yaşlılık lekeleri ya da kılcal damar çatlamasından oluşan lekeler için bakım seanslarının süresi ve içeriği farklı olur. Lekelerin giderilmesi için uygulanacak cilt bakımı renk ve doku değişiminin sebebine göre kişiye özel olarak planlanır. Profesyonel leke giderici cilt bakımında kimyasal peeling, lazer, mezoterapi gibi yöntemler cilt bakım uzmanları tarafından leke analizine göre belirlenir. Uygun bakım yöntemi seçildikten sonra cilt bakım seansları başlar. Lekenin durumuna göre seansların ne kadar süreceği değişebilir. Ortaya çıkan lekelerin ciltten tamamen giderilmesi için uygun yöntem kadar bu yöntemin de gerektiği kadar uygulanması önemlidir. Cilt lekelerini gidermek için uygulanan bakımlarda ikinci seanstan itibaren net sonuçlar gözlemlenebilir.

Benzer Yazı: Ankara Cilt Bakımı

Leke Giderici Profesyonel Cilt Bakım Yöntemleri Nelerdir

Ciltteki lekeler için uygulanan profesyonel bakım yöntemleri kimyasal peeling, enzim peeling, mezoterapi ve lazer tedavileri olarak sınıflandırılır. Cilt bakımı uzmanları tarafından cilt ve leke analizi yapıldıktan sonra uygulama yöntemi seçilir. Lekelerin nedenleri, boyutları, derinlikleri tedavi yöntemini belirlemede etkilidir. Leke giderici profesyonel cilt bakımında uygulanan tedavi yöntemlerini teknikleri farklıdır.

Mezoterapi: Leke giderici ilaçların karışımından oluşan özel içeriklerin cildin altına enjekte edilmesiyle lekeler giderilir.

Mezoterapi

Kimyasal Peeling Yöntemi:Glikolik asit olarak adlandırılan meyve asitleriyle özel kimyasal çözeltiler geliştirilmiştir. Kimyasal peeling yönteminde bu özel kimyasal çözeltiler cilt tabakasını soymak için kullanılır. 2 ya da 4 haftalık seans programıyla kimyasal peeling uygulanarak tedaviye uygun lekeler ortadan kaldırılabilir.

Enzim Peeling:Leke maskesi olarak da bilinen bu peeling yönteminde cilt tipine uygun özel bir karışım ile soyma işlemi gerçekleştirilir. Maske 8 veya 10 saat kadar bekletilir. Uygulama sonrası 4 ya da 6 ay boyunca devam kremi kullanılması gerekir.

Leke Giderici Lazer Tedavileri:Lekelerin yaygınlığına ve tonuna öre farklı lazer uygulamaları kullanılır. Renk hücrelerini hedef alan Q anahtarlı lazer, cildin üst tabakasını soyan lazer ya da IPL cihazlı lazer tercih edilebilir.

Leke Bakımı

Neden Leke Tedavisi Olmalıyız?

Cilt lekelerinin bazı çeşitleri rahatsız edici bir görüntünün yanı sıra bazı sağlık sorunları da yaratabilir. Özellikle güneş ışınları etkisiyle oluşan cilt lekeleri uzun vadede cilt kanseri gibi istenmeyen ciddi hastalıklara neden olabilir. Güneş kremlerinin doğru şekilde kullanılmaması, bilinçsizce uzun süre güneş altında vakit geçirmek gibi sebeplerle oluşabilen güneş lekeleri uzun vadede deri hastalıklarına sebep olur. Farklı büyüklüklerde görülebilen güneş lekeleri mutlaka takip edilmeli ve eğer gerekliyse tedavi uygulanmalıdır. Diğer cilt lekeleri ise kişide özgüveni düşürebilir; fotoğraf çekilmek veya aynaya bakmak gibi aktiviteler kişiyi rahatsız edebilir. Sosyal olarak da kişiyi etkileyebilen lekeler tedavi edilmelidir. Genellikle akne türlerinin sebep olduğu cilt lekeleri bu sorunlara yol açabilir. Sivilceler, siyah ve beyaz noktalar gibi akne türleri, cilt yüzeyindeki yağların birikerek iltihaba sebep olmasıyla oluşur. Bunun sonucunda da ciltte kabarıklıklar, çukurlar ya da dalgalanmalar görülebilir. Bütün cilt lekelerinin tedavisi mümkündür ve kişinin sorununa göre uygun yöntem seçilerek hemen tedavi edilebilir. Bu noktada önemli olan cilt sorunun tespit edilerek en etkili yöntemin belirlenmesidir.

İlginizi çekebilir: Anti Aging Bakımı

Leke Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Leke tedavisi lekelerin büyüklüğüne, ne kadar zaman önce oluştuğuna ve rengine göre süresi değişebilen bir işlemdir. İyileşme sürecinin sorunsuz geçmesi için tedavi sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar tedavinin sonuçlarını ve işlemin kalıcılığını etkiler. Öncelikle leke tedavisi sonrası kişiler mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalı, direkt güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Bu sayede cilt problemlerinin artması önlenir. Güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirerek özellikle daha güneşli olan ilkbahar ve yaz aylarında kişi kendini daha iyi korumalıdır. Bunlara ek olarak cilde çok miktarda kimyasal içeren kozmetikler sürülmemelidir. Klorlu yüzme havuzları, kaplıcalar ve saunalardan da uzak durulmalıdır. Aşırı terlemeye yol açan aktivitelere ara verilmelidir. Parfümlü kremler, losyonlar, sabunlar gibi ürünler kullanılmamalı, aynı zamanda akne tedavisi için kullanılan krem ve jeller işlem yapılan bölgeye sürülmemelidir. Leke tedavisi uygulanan bölgeler işlem sonrası hassas olabileceği için sert şekilde kaşınmamalı ya da ovulmamalıdır. Bunlara uyulmadığı takdirde beklenen olumlu sonuçlar alınamayabilir veya tedavinin kalıcılık süresi düşebilir. Bu uygulamaların bu alanda uzman profesyoneller tarafından yapılması etkili sonuçlar açısından çok önemlidir.

Leke Tedavisi
Leke Bakımı Fiyatları

Leke Bakımı Fiyatları

Leke bakımı fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunur. Lekelerin büyüklüğü, rengi gibi sebeplerle işlemin seans sayısı değişebilir. Cilt lekelerinin yoğun olması tedavi süresini uzatır ve bunun sonucunda da seans sayısı artar. Leke tedavisinde fiyatın belirlenebilmesi amacıyla kişiye öncelikle mutlaka cilt analizi yapılmalıdır. Bu noktada lekelerin teşhisinin doğru yapılabilmesi çok önemlidir. Cilt tipi ve lekeler bu analizle incelenir. Sonrasında lekelerin tedavi edilebilmesi için cilt analizinin sonuçları ışığında lekelere uygun bir tedavi yöntemi seçilerek seanslar belirlenir. Genellikle çiller gibi küçük ve açık renkli lekeler 1 veya 2 seansta geçerken daha büyük ve koyu renkli lekeler de seans sayısı artar. Tedavi yöntemi de leke tedavisinin fiyatının belirlenmesinde bir diğer etkendir. Leke tedavisine başlamadan önce lekelere neden olan faktör tespit edilerek önüne geçilmelidir. Aksi takdirde lekeler tedavi edilse bile kalıcılık düşer ve kısa sürede tekrar aynı sorunlar yaşanabilir. Eğer güneş lekesi için bakım yaptırmayı düşünüyorsanız işleme başlanmadan en az bir ay öncesinden itibaren güneşten iyi şekilde korunmalısınız. Leke bakımı fiyatları konusunda detaylı bilgi için bizi arayabilir, sorunlarınıza özel çözümlerimize göre uygun fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Selülit Bakımı

Leke Bakımı Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

LEKE BAKIMI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Leke giderici cilt bakımı benim için uygun mu?

Cilt lekelerinin kaynağı ciddi hastalıklar olabilir. Doktor tedavisinde leke sorunun hastalık kaynaklı olmadığı belirlenmişse herkes leke giderici cilt bakımı rahatlıkla yaptırabilir. Estetik olarak cildindeki lekelerden rahatsız olan herkes profesyonel yöntemlerle lekelerden kurtulabilir. Öncelikle cilt lekelerinizi analiz eden uzmanlarımız sizin için en uygun tedavi yöntemini uygular.

Hangi leke giderici cilt bakım yöntemini tercih etmeliyim?

Leke giderici cilt bakımı kullanılacak yöntemler kişinin cilt tipine, lekenin neden kaynaklandığına, lekenin nerede olduğuna ve ne zamandan beri leke sorununun yaşandığına göre belirlenmektedir.

Leke giderici peeling ve lazer uygulamalarında acı ya da ağrı olur mu?

Cilt bakımında kimyasal peeling ve lazer yöntemleri herhangi bir şekilde ağrı ya da acı veren yöntemler değildir. Seanslar oldukça rahat geçer. Hiçbir şekilde fiziksel ya da psikolojik rahatsızlık hissetmezsiniz.

Ne zaman leke bakımı yaptırmalıyım?

Leke bakımı her mevsim yapılabilen bir işlemdir. Ancak bu işlemler için genellikle en doğru zaman kış aylarıdır. İşlem öncesi ve sonrasında cildi güneşten korumak gerekir. Bu sebeple ilkbahar ve yaz aylarında işlemi yaptırmak zor olabilir. Yazın oluşan güneş lekelerinin tedavisi için de sonbahar beklenmelidir.

Leke tedavisi ne kadar sürer?

Leke tedavisin çoğunlukla kesin bir süre verilemez. Çünkü seans sayıları kişiden kişiye değişir. Bunun sebebi ise lekelerin renkleri, büyüklükleri ve oluşum zamanlarıdır. Yeni oluşan lekelerin, açık renklilerin ya da küçük lekelerin tedavisi daha kısa sürer. Uzun zaman önce oluşmuş lekeler, koyu renkli veya büyük lekelerde ise tedavi süresi uzar.

Profesyonel leke giderici cilt bakımı ile lekelerden kurtulabilir miyim?

Leke giderici özel bakım yöntemleri ile lekelerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Lazer uygulamasıyla ve peeling yöntemleriyle ikici seanstan itibaren lekelerin ortadan kalktığını görebilirsiniz. Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çil lekeleri ve çeşitli nedenlerden kaynaklanan cilt lekeleri için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Leke giderme amaçlı kullanılan lazer tedavisinin yan etkileri var mıdır?

Lazer tedavisi uzmanları tarafından uygulanan leke giderici lazer tedavisinin hiçbir yan etkisi yoktur. Sağlıklı ve güvenilir cilt bakım uygulaması olarak lekeleri etkili şekilde ortadan kaldırmak için ideal bir çözümdür.

Leke giderici cilt bakımı ne kadar sürer?

Lekelerin ortadan kaldırılması için bir yöntem ya da birkaç yöntem bir arada kullanılabilir.  Kişiye özel planlanan seans sayısı ve süresi lekelere uygulanacak bakımın içeriğine bağlı olarak değişebilir.

Leke tedavisi için bir yaş sınırlandırması var mı?

Leke tedavisinde herhangi bir yaş sınırı yoktur. Her yaştan kişi cilt lekeleri için gerekli cilt analizini yaptırarak uygun yöntemle tedavi olabilir. Böylelikle kişiler istenmeyen, rahatsız olunan ya da sağlık tehdidi oluşturan tüm lekelerden kurtulabilir.

Kimler leke tedavisi yaptıramaz?

Leke tedavisinde kimyasal birtakım ürünler de kullanılabildiğinden dolayı hamilelik ya da emzirme döneminde olan bireyler hariç herkese uygulanabilir. Her yaştan kişi, her mevsimde leke tedavisini kolayca yaptırarak cilt lekelerinden kurtulabilir.