G5 Masajı Nedir? G5 Masajı Ne İşe Yarar?

G5 Masajı Nedir? G5 Masajı Ne İşe Yarar?

Medikal estetik alanda yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde özellikle kilo ve selülit problemi yaşayan kişiler, çok daha farklı ve etkili yöntemlere yönelerek başarılı sonuçlar elde eder. Yeni nesil yöntemler arasında ön plana çıkan ve dünya genelinde büyük rağbet gören G5 masajı; selülitleri giderme ve sıkılaşmayı sağlama konusunda fazlasıyla destekleyici bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

Aynı zamanda bölgesel yağların giderilmesinde ve ödemlerin vücuttan atılmasında da önemli bir role sahip olan G5 masajı, özellikle cerrahi bir işlem içermemesi nedeniyle dikkatleri üzerine çeker. Bu masaja özel geliştirilen cihaz, vücudun çeşitli bölgelerine ritmik hareketlerle uygulanır. Uygulaması kolay olmasına rağmen etkisi yüksek olan G5 masajına olan ilgi ise her geçen gün artış gösterir. 

G5 Masajı Nedir?

G5 Masajı Nedir

G5 masajı, selülitli bölgenin titreşimle itilmesi ve sıkıştırılması sonucu iyileşmesini sağlayan bir masaj yöntemidir. Kendi ismini taşıyan bir cihazla yapılan bu masaj, aynı zamanda kas spazmlarına iyi gelir ve gerginleşmiş noktaları rahatlatır. Ödeme ve yorgunluğa da çözüm sunan bu yöntem, sıkılaştırıcı ve selülit giderici özelliğiyle adından sıkça bahsettirir. 

G5 Masajı Ne İşe Yarar?

G5 Masajı

G5 masajı ne işe yarar diyorsanız G5 masajı; bölgesel dolaşımdan ağrı gidermeye, rahatlamadan fazla yağların yakılmasına ve cildin sıkılaştırılması gibi birçok konuda oldukça etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda cildin esnekliğini sağlama ve toksin atma gibi konularda da etkin rol oynayan bu masaj türü, mevcut selülitleri giderdiği gibi yeni selülit oluşumunun da önüne geçer. 

G5 Masajı Yorumları

G5 masajı yorumlarına göz atıldığında bu uygulamanın gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusunun merak edildiği görülür. Kısa sürede selülit tedavisinde oldukça etkili olan G5 masajı, alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından profesyonel merkezlerde yapılmalıdır. Düzenli ve doğru uygulandığında sıkılaşma, ödem, bölgesel incelme gibi sorunlarda da başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

G5 Masajı Yaptıranlar

G5 masajı yaptıranlar, uygulamadan oldukça memnun kaldıklarını belirtirler. Yeni nesil cihaz yardımıyla yapılan masaj sayesinde istenen sonuçlar elde edilir. Bölgesel yağlardan selülit problemlerine kadar pek çok konuda destekleyici rol üstlenen G5 masajı, ortalama 3 ya da 4 seansın ardından etkisini göstermeye başlar. 

G5 Masajı Yaptıranlar Yorumları

G5 masajı yaptıranların yorumları bu konuda detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler için yol gösterici olur. Genel olarak olumlu geri dönüşler alan G5 masajı, kısa sürede gözle görülür fark yarattığı için sıklıkla tavsiye edilir. Ödem, selülit, bölgesel yağ, kas krampları gibi çeşitli sorunları olan kişilerin ilgi gösterdiği G5 masajı, acısız ve ağrısızdır. 

G5 Masajı Fiyatları

Hizmet:                     G5 masajı
Süre: 30 dakika
Bölge: Göbek bölgesi
Seans sayısı: 3 seans
Fiyat: 200₺’den başlamakta

Selülitlerinden kurtulmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında G5 masajı fiyatları gelir. Bu noktada net bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün değildir çünkü yapılan seansın sayısına, uygulama yapılan yerin profesyonelliğine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Bu tür uygulamalardan maksimum yarar sağlamak adına öncelikle güvenilir ve uzman kişilerden destek almak gerekir. 

G5 Masajı Göbek Eritme

G5 Masajı 

Sağlıksız beslenmeden ilerleyen yaşa kadar pek çok faktör, göbek çevresinde yağ birikimine neden olabilir. Bu tür bölgesel yağlanmalar için ideal bir yöntem olan G5 masajı, özel ritmik hareketlerle masaj yaptığı için buradaki yağların yakılmasına destek olur. Böylece göbek bölgesinde istenen incelme elde edilir. Ortalama 20-25 dakika kadar yapılması gereken bu masajın seansı ise yağın miktarına göre değişir. 

G5 Masajı Yan Etkileri

Oldukça sağlıklı ve güvenli bir yöntem olmasına rağmen bazı durumlarda G5 masajının yan etkileri ortaya çıkabilir. 

G5 masajının yan etkileri şu şekildedir;

 • Geçici kızarıklıklar
 • Geçici kahverengi lekeler
 • Geçici morarmalar

Bununla birlikte bu yan etkiler 5 ile 10 gün arasında geçer.

G5 Masajı Faydaları

Son yıllarda dikkatleri üzerine çeken G5 masajının çok çeşitli faydaları vardır.

G5 masajının faydaları şu şekildedir;

 • Selülitlerin tedavisinde etkilidir.
 • Bölgesel incelme sağlar.
 • Cildin daha esnek olmasına imkan tanır.
 • Rahatlatır, stresin azalmasını sağlar.
 • Vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasında yardımcı olur.
 • Vücuttaki kemik oranının artmasını sağlar.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Yaşa bağlı kırışıklıkların azalmasına destek olur

G5 Masajı Zararları

G5 masajı uygulanırken ses dalgalarından yararlanılır. Böylece hızlı yağ yakımı sağlanır ve yaşlanma belirtileri azaltılır. Oldukça güvenli bir yöntem olması nedeniyle herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca uygulama sırasında ağrıya veya acıya neden olmadığı için seanslar stressiz geçer.  

G5 Masajı Öncesi Yapılması Gerekenler

G5 Masajı

G5 masajı yaptırmak isteyen kişilerin uygulama öncesinde dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle kişinin alkolden uzak durması gerekir. Ayrıca herhangi bir ağrı kesici, kan sulandırıcı ya da kas gevşetici almaması tavsiye edilir. Uygulama sırasında herhangi bir acı ve ağrı olmayacağı için stres yapılmasına da gerek yoktur.

G5 Masajı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

G5 masajından maksimum verim elde edilebilmesi için uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

G5 masajı sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

 • Doktorun tavsiye ettiği kremlerin ilgili bölgeye düzenli olarak uygulanması gerekir.
 • Masaj sonrasında kısa yürüyüşlerin yapılması oldukça faydalı olur.
 • Masajın ardından aşırı yağlı yiyeceklerden kaçınılması ve dengeli beslenme     düzenine geçilmesi tavsiye edilir.
 • Gün içerisinde bol bol su içilmesi oldukça önemlidir. 

Ankara G5 Masajı

Ankara G5 Masajı

Çok daha sıkı, pürüzsüz ve ince bir vücuda sahip olmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan G5 masajı, günümüzde oldukça popülerdir. Bu nedenle bu tür masajları yapan çok sayıda merkez mevcuttur. Ancak seçim sürecinde kaliteli ve güvenilir yerlerden profesyonel destek alınması önemlidir. Ankara G5 masajı arayışında olanlar için pek çok alternatif bulunur. Nills Beauty, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize eksiksiz ve en doğru şekilde yanıt verir. 

İlginizi Çekebilir: Vücut Bakımı

G5 Masajı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

G5 masajı ne işe yarar?

G5 masajı özellikle incelmeye, selülitlerin giderilmesine, çatlakların azalmasına ve ödemin atılmasına yardımcı olur.

G5 masajı kilo verdirir mi?

G5 masajı hem bölgesel incelmeye hem de cilt görünümünde düzelmeye katkıda bulunur. Ayrıca zayıflamayı destekleyici etkisiyle de öne çıkar.

G5 masajı kaç dk sürer?

G5 masajında seans sayıları farklılık gösterebilir. Ancak her bir seans ortalama olarak 20 dakika sürer.

G5 masajı işe yarıyor mu?

Profesyonel merkezlerde uygulanan G5 masajı kısa sürede gözle görülür bir fark yaratır ve istenen sonuçların elde edilmesini sağlar.

G5 masajı yan etkileri nedir?

G5 masajı sonrasında uygulama yapılan bölgede kan dolaşımı artar. Bu da geçici kızarıklıklara ya da morarmalara neden olabilir.

1 Comment

 1. […] İlginizi Çekebilir: G5 Masajı Nedir […]

  • 0
  • 0

Comments are closed.

Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.

Kampanyalardan Haberdar Olun

Tüm Hakları Saklıdır.