Saten Yüz Germe

Genç ve estetik görünmeyi isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan saten yüz germe işlemi, her geçen gün popülerliğini artırır. Bu noktada ister istemez saten yüz germe nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır gibi sorular gelir. Siz de çok daha taze ve canlı bir cilde sahip olmak istiyor ve saten yüz germe işlemi hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. 

Saten yüz germe işlemi temel olarak ciltteki kolajen üretimini artırmak, aynı zamanda cildin kalınlığını iyileştirmek adına radyofrekans (RF) enerjisinden yararlanma prosedürü olarak ifade edilebilir. Bu tür uygulamalar, özellikle yüz bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklar olan kişilerin tercihi olur. Ameliyatsız bir yöntem olması nedeniyle büyük ilgi gören yüz germe işlemi, bu tür problemlerin giderilmesi konusunda kısa sürede etkili çözümler sunar. 

İlginizi Çekebilir: Cilt Bakımı

BTL Exilis Elite Saten Yüz Germe Nedir?

Yüzündeki kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulmak isteyenlerin imdadına yetişen BTL Exilis Elite saten yüz germe nedir sorusu sıklıkla karşımıza çıkar. Kısacası yüz gençleştirme tedavi prosedürü olarak bilinen bu uygulama, yeni nesil teknikler arasında yer alır ve dünya genelinde yaygın olarak tercih edilir. İster tüm yüze ister belirli bir bölgeye rahatlıkla uygulanabilen bu işlem; cildin gençleşmesini, kolajen üretiminin artması, lifting etkilerinin ortaya çıkmasını sağlayan ameliyatsız bir cilt germe uygulamasıdır. 

Radyofrekansın yanı sıra ultrason enerjilerinin de kullanıldığı saten yüz germe uygulaması, kısa sürede hayallerinizdeki gibi bir yüze sahip olmanıza imkan tanır. Özgüvenli ve genç bir duruş sergilemenizi sağlayarak yaşam kalitenizi bir adım ileriye taşır. 

Göz çevresi gibi hassas bölgelere dahi gönül rahatlığıyla uygulanabilen bu tür germe uygulamalarının başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilmesi için saygın ve güvenilir merkezlerden destek alınması, alanında uzmanlık edinmiş kişilere başvurulması gerekir.

Saten Yüz Germe
BTL Exilis Elite

Ameliyatsız Saten Yüz Germe

Günümüzde en çok merak edilen konular arasında yer alan ameliyatsız saten yüz germe, acısız ve kesiksiz yapılan bir işlem olduğu için gün geçtikçe daha da rağbet gören bir prosedür olmayı başarır. Göz altı ve çevresinde, dudaklarda, ağız çevresinde, çenede ve çene altında, boyunda ve dekolte bölgesinde sıkça tercih edilen bu işlem, kısa sürede etkili sonuçlar ortaya çıkarır ve sonuçların uzun süreli olmasına katkıda bulunur. 

Belirli bir seans sonrası arzu edilen görüntünün oluşmasını sağlayan saten yüz germe yaptıranlar, elde ettikleri sonuçlardan oldukça memnundur. Siz de ameliyat derdi olmadan yüzünüzdeki sarkmalardan, kırışıklıklardan ve diğer yaşlılık belirtilerinden kolaylıkla kurtulabilir, her daim estetik ve güzel görünmenin avantajından yararlanabilirsiniz. 

Seanslar uygulama yapılan yere, bu yerdeki sorunların ciddiyetine bağlı olarak farklı sayılarda olur. Ancak genel olarak 2 ila 4 seansa kadar tedavi devam eder. Bu seansların aralıkları da farklılık gösterebilir. 14 ila 28 güne kadar bir sonraki seans gerçekleştirilebilir. 

İlginizi Çekebilir: Leke Bakımı

Saten Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Kısa sürede benzersiz sonuçlar ortaya çıkaran saten yüz germe nasıl yapılır? Oldukça merak edilen bu sorunun yanıtı aslında oldukça basittir. Bu tür yüz germe işlemlerinde radyofrekans termal dalgalar kullanılır. Bu sayede vücudun doğal yollardan kendi kendini iyileştirmesi sağlanır. 

Hem ameliyatsız hem de acısız bir süreç olduğu için ilgiyle karşılanan bir prosedür olmayı başarır. Ayrıca kendiliğinden iyileşen cilt oldukça doğal ve güzel bir görünüme kavuşur. 

Sıkça tercih edilen saten yüz germe işleminde ciltte minimum termal hasar oluşturulur ve cilt dokusu ısınarak zamanla kolajen üretimini artırır. Ayrıca elastin liflerinde de iyileşme meydana gelir. Böylece cilt canlılık kazanarak sıkılaşmaya başlar. Çok daha sağlıklı ve genç bir duruş sergileyerek memnuniyet yaratır. Siz de acısız ve doğal yollardan yüzünüzde germe işlemi yaptırmak istiyorsanız bu yöntem tam da size göre. 

İlginizi Çekebilir: Green Peel

Ameliyatsız Saten Yüz Germe
Cilt analizi

Saten Yüz Germe Faydaları

Saten yüz germe faydaları oldukça fazladır ve kişiye pek çok avantaj sağlar. Etkisi kanıtlanmış olan ve FDA onaylı bir teknoloji olarak karşımıza çıkan bu uygulamanın başlıca faydaları ise aşağıdaki gibidir:

 • Cildi sıkılaştırır, gençleştirir ve şekillendirir. 
 • Yüzdeki yaşlanma belirtileri ameliyatsız şekilde tedavi eder. 
 • Kısa süre etkisini başarılı şekilde gösterir. 
 • Etkisi uzun süre kalıcılığını sürdürür. 
 • Tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesinde yapılabilir. 
 • Çok daha ışıltılı ve canlı bir cildin oluşmasını sağlar. 
 • Gıdıyı toplarlar.
 • Dekolte bölgesini gençleştirir.
 • Yüz hatlarına vurgu yapar.
 • Doğal bir görünüm ortaya çıkarır.
 • Kırışıklıkları azaltır.
 • Kolajen üretimini artırır. 
 • Nem dengesinin korunmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir: Anti Aging Bakımı

Saten Yüz Germe Yan Etkileri

Gergin bir cilde sahip olmak istiyorsanız saten yüz germe yan etkilerinden korkmanız gerekmez. Oldukça güvenli ve pratik bir yöntem olan bu uygulama, ameliyatsız olması ve kısa sürede etkili sonuçlar vermesi nedeniyle büyük ilgi görür. Herhangi bir yan etkiye sahip olmaması da herkeste memnuniyet yaratır. 

Bununla birlikte uygulama yapıldıktan sonra kısa süreli kızarıklıklar ortaya çıkabilir ama bunlar geçicidir. Fazlasıyla güvenli olan saten yüz germe uygulaması, her yaş grubuna hitap eder ve kısa sürede fark edilebilir etkiler ortaya çıkarır.

Ameliyatsız Saten Vücut Germe

Saten Yüz Germe Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

SATEN YÜZ GERME HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Saten Yüz Germe Etkisi Ne Kadar Sürer?

Saten yüz germe etkisinin ne kadar sürdüğü fazlasıyla merak edilir. Uygulamanın yapılmasıyla birlikte etkiler 2. haftada kendini göstermeye başlar ve üst düzeyde etki 3. ayda ortaya çıkar. Elde edilen sıkı cilt ise ortalama 1 yıl boyunca bu estetik ve elastik yapısını korumayı başarır.

Saten Yüz Germe Zararlı mı?

Saten yüz germenin bilinen herhangi bir zararı yoktur. Sadece uygulama sonrasında kısa süreli hafif kızarıklıklar ortaya çıkabilir. Yine bu dönemde geçici ödemler oluşabilir.

Saten Yüz Germe Kaç Yaşında Yapılabilir?

Oldukça güvenli bir uygulama olarak karşımıza çıkan saten yüz germe işlemi, her yaşta yapılabilen bir prosedürdür.

Saten Yüz Germe Kalıcı mıdır?

Saten yüz germe uygulamasının kalıcılığı 1 yıla kadar devam eder. Bu nedenle sonrasında sıkı dokunun varlığını sürdürebilmesi adına tekrar yüze uygulama yapılması tavsiye edilir.

Kaç Seans Saten Yüz Germe Yapılmalıdır?

Saten yüz germe uygulamalarında genel olarak 2 ila 4 seansa kadar işlem yapılsa da 6 seansa çıkan uygulamaların sayısı da oldukça fazladır.

Saten Yüz Germe İşlemini Kimler Yaptıramaz?

Genel olarak herkes tarafından yapılabilen saten yüz germe, güvenli olması nedeniyle fazlasıyla rağbet görür ancak hamileler ve emziren annelerin bu tür uygulamalardan kaçınması gerekir. Ayrıca metal protez, implant, kalp pili olanlar da saten yüz gerdirme uygulamalarından uzak durmalıdır.