Green Peel

Green Peel çeşitli mineral, enzim ve vitaminler içeren, bütünüyle doğal, 22 çeşit bitki ve yosunların karıştırılması ile elde edilen bir cilt soyma yöntemidir. Bitkisel peelingin hiçbir zararlı madde içermediğini uzmanların çıplak el ile bu uygulamayı yapabiliyor olmasından anlaşılır. Bu yöntem cildin elastikiyet kaybını en aza indirir ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Kan dolaşımını hızlandırarak cildi tazeler, daha genç görünmesini sağlar. Her cilt tipine uygulanabilir ve her yaşta kullanılabilir. Bu uygulama sayesinde cildiniz fazla yağdan arındırılırken cildin yağ salgılaması da en aza indirilir. Cildi gererek daha dolgun bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Güneş lekeleri, yara izi ve gözenek problemlerinde çözüm sunar. Ayrıca istemediğiniz izlerden kamuflaj makyajı ile kurtulabilirsiniz. Bunlara ek olarak en büyük avantajları ise Green Peel’in ellerdeki yaşlılık belirtisi ve vücuttaki selülit, çatlak gibi sorunlarda da etkili olmasıdır. Green Peel’in üç çeşidi mevcuttur. Green Peel Classic’te cilde peeling etkisi, Green Peel Energy’de cilde enerji, Green Peel Fresh Up’ta ise cilt yenileme sağlanır. Uzmanınız ile birlikte cilt tipinizin hangisi yönteme ihtiyacı olduğunu belirleyebilirsiniz.

Green Peel Nedir?

Green Peel, bitkisel bir peeling uygulamasıdır. İçerisinde enzim, vitamin ve minerallerden oluşan 22 adet bitki ve yosun karışımı vardır. Bu uygulama cildin yenilenmesinde, taze bir görünüm kazanmasının yanı sıra leke bakımı, akne bakımı içinde kullanılır. Ayrıca yıpranmış ve elastikiyetini kaybetmiş ciltlerde de iyileştirici özelliği vardır.

Green Peel Türleri Nelerdir?

Green Peel, ciltte özel problem ortaya çıkmadan veya cilt yaşlanmaya başlamadan önce uygulanır. Green Peel uygulamasından sonra ciltte hafif pembelik ve hassasiyet oluşabilir. Üçüncü ve dördüncü günlerdeler cilt yavaşça soyulur.5. günde ise ikinci seans uygulanır. Bu bakımda uygulama sonrasında emici hale gelen cilde zengin içerikli ürünler uygulanarak bakım yapılır. Bakım sonrasında kızarıklık veya hassasiyet oluşmaz. Sağlıklı, duru ve parlak bir cilde sahip olunur.

Dünya çapında başarısı kanıtlanmış Green Peel yönteminde 3 dermatolojik uygulama geliştirilmiştir.

Green Peel Classis

Cilt üzerinden yapılan detaylı bir analiz sonrasında, Green Peel karışımı cilde masaj yapılarak, yoğun şekilde uygulanır. Böylece cildin en üst tabakası nazikçe soyulur. Bu şekilde cildin emilim gücü atarken, hücrelerde yenilenir. Bu uygulama ile kan dolaşımını artarken, cildin oksijenle beslenmesi de artar.

İlginizi Çekebilir: Ankara Cilt Bakımı

Green Peel Classic yönteminin uygulandığı durumlar ise şöyledir;

 • Geniş gözenekleri olan seboreik ciltlerde,
 • Kalın dokulu ve kistik yapısı olan ciltlerde,
 • Skarlarda,
 • Sarkmış ve erken yaşlanmış ciltlerde,
 • Güneş sebebi ile hasarlı olan ciltlerde,
 • Anti-aging bakımı sırasında,
 • Strech mark
 • Vücutta kol altı veya abdominal duvar gibi sarkmalar olan bölgelerde güçlü sonuçlar sunar.

Green Peel Energy

Doğal bitkilerle yapılan bu uygulama cilde enerji verir. Cildin metabolizmasını ve kan dolaşımını artırır. Bu şekilde de herhangi bir peeling etkisi olmadan cilt dokusunun kendi doğal iyileşme süreci başlar. Bu uygulama ile cilt görünümü gözle görülür şekilde iyileştirirken, cilt yüzeyininde pürüzsüz hale gelmesini sağlanır. Yılda birkaç defa uygulanması idealdir. Yaş sebebi sonucu ciltte ortaya çıkmış sorunların giderilmesinde, yara izi ya da pigmentler sebebi sonucu ortaya çıkan problemlerin azaltılmasında yardımcı olur.

Green Peel Fresh Up

Peeling etkisi olmayan bu uygulama cilde tazelik kazandırır. Doğal bitkiler ile cilt uyarılır ve yenilenir. Gözenekler açılır ve cilt bakım ürünlerinin etkisi daha da artırılmış olur. Özellikle yorgun ciltlerde etkili bir uygulamadır. Bu uygulama henüz yaşlanma belirtilerini göstermeye başlamamış ciltlerde kullanılsa da erken yaşlanmaya veya elastikiyet kaybı etkilerinde de iyi sonuçlar verir.

Green Peel Uygulamasının Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Cilt metabolizmasını hızlandırır ve dolayısı ile kan dolaşımı da hızlanır. Özellikle soyulma etkisi ile cilt üzerindeki ölü deri tabakası atılır. Yeni hücre oluşumu sağlanır. Cildin yapısında, renginde ve kalitesinde iyileşme elde edilir. Özellikle pürüzlü olan ciltlerde kapalı halde olan komedonlar açılırken, mevcuttaki komedonlarda da azalma görülür.

Green Peel uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tamamen doğaldır. İçeriğinde bitki ve otlar bulunur.
 • Gerekli araştırmaları yapılmıştır. Doktorlar tarafından geliştirilmiş bir üründür.
 • Yan etkileri en aza indirilmiştir.
 • Sentetik aşındırıcılar içermez.
 • İçerisinde zararlı kimyasal maddeler bulunmaz.
 • Göze kaçması durumunda zarar vermez.
 • Ortalama olarak 5 günde gözle görülür başarılı sonuçlar elde edilir.
 • Ciltte skar oluşmaz.
 • Hızlı uygulanır ve zaman kaybına neden olmaz.

Green Peel Fiyatları

Birçok cilt ve vücut bakımında olduğu gibi Green Peel’de de fiyatlar değişkenlik gösterir. Uzmanınız ile birlikte cilt tipinizin Green Peel Classic, Green Peel Fresh Up ve Green Peel Energy yöntemlerinden hangisine ihtiyacının olduğunu belirlemelisiniz. Her yöntem için kullanılacak malzemeler farklı olduğu için fiyatlar da farklılık gösterebilir. Cilt sorunlarınıza göre seans sayısı belirlenebilir. Sorunlu ciltlerde seans sayısı arttırılabilir, dolayısıyla seans sayısı ile birlikte fiyatta değişiklikler olabilir. Seanslardan sonra cildi güneşin zararlı aksiyonlarından korumak son derece önemlidir. Bu nedenle her seanstan sonra mutlaka güneş kremi sürülmeli, cilt dış etkenlere karşı özenle korunmalıdır. Uygulama yapıldığı andan itibaren etki etmeye başlar ve sonraki bir hafta içinde daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Ayrıca ciltte yara oluşumuna sebep olmayacağı için rahatlıkla Green Peel uygulatabilirsiniz. Green Peel’i devamlı yaptırmak istiyorsanız uzun aralıklar ve az seans sayısı ile tekrar yaptırabilirsiniz. Bu şekilde ciltteki yaşlanmayı yavaşlatıp cilt sağlığınızı korumuş olursunuz. Cildinizi tamamen doğal içeriklerle sağlıklı tutmak istiyorsanız Green Peel yaptırabilirsiniz.

Green Peel Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

GREEN PEEL HAKKINDA MERAK EDİLENLER

1. Green Peel uygulamasında acı hisseder miyim?

Green Peel’in 3 uygulama yönteminde de bitkiler ile cilde yoğun bir masaj yapılır. Masajın basıncına ve cildin durumuna göre batmalar ya da diken diken olma hissi ortaya çıkabilir. Ancak hiçbir ağrı hissedilmez.

Green Peel hangi durumlarda uygulanmaz?

Test sonucu sonrası Green Peel içerisindeki maddelere alerjisi olanlara, bakteriyel ve viral enfeksiyonu olan tüm cilt hastalıklarında, fazla hassas ve alerjik ciltlerde uygulanmaz.

Green Peel uygulamaları arasındaki fark nedir?

Yöntemler, uygulandığı ciltler ve etkileri açısından farklıdır. Green Peel Classic daha güçlü bir yöntemdir. Diğer 2 yöntem daha hafiftir ve aralarındaki teme fark ise basınç ve masaj süresidir. Uygulanacak yönteme detaylı cilt analizleri sonrasında karar verilir.

Green Peel uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Green Peel’den sonra 5 gün boyunca uygulama bölgesine su değmemelidir. Spor, yüzme, sauna gibi aktiviteler yapılmamalıdır. Bu durum bitkisel parçaların deriden soyulmasına sebebiyet verebilir ve ödem oluşturabilir. Önerilen kremler belirtilen şekilde ve miktarda kullanılırken kullanımını da aksatmamak gerekir. Güneş ışınlarının neden olduğu zararlı etkilerden korunmak için koruyucu güneş kremi mutlaka uygulanmalıdır. Alerji geçmişiniz varsa mutlaka uygulama öncesi uzmanınıza bilgi vermelisiniz.

Yazın Green Peel yaptırabilir miyim?

Green Peel her mevsim yaptırılabilir. Ancak uygulama sonrasında cilt hassas olacağı için yoğun güneş ışınlarından kaçınılması tavsiye edilir.

Green Peel nerelere uygulanır?

Yan etkisi olmayan bu uygulama yüzde uygulanmasının yanı sıra sırtta, karında bölgesinde, basenn, kol ve bacaklarda da gerektiği kadar uygulanabilir.

Green Peel kimlere yapılmaz?

Green Peel gebelik veya emzirme dönemindeki kişilerin ya da çok hassas ciltlerin yaptırmasının uzmanlar tarafından uygun olmadığı söylenir. Bunların dışında bakteriyel ya da enfeksiyonlu cilt hastalığı bulunan kişilere uygulanamaz. Maskenin içeriğine karşı alerjik reaksiyon varsa, kırmızı reçeteli ilaç kullanılıyor ise uygulama yapılamaz. Ayrıca kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler bu uygulamaya başlamadan en az 3 gün önce bu ilaçları kullanmayı bırakmaları da önerilir.