Kalıcı Eyeliner

Göz kalemi dövmesi olarak da bilinen kalıcı eyeliner her gün yeniden düzgün şekilde eyeliner çekme zorluğunu ortadan kaldırır. Kirpik çizgisi boyunca derinin altına uygulanan pigment şık, estetik ev doğal bir eyeliner görüntüsü oluşturur. 

Ancak kalıcı eyeliner uygulamasında uygulanan pigment klasik dövme uygulamasından oldukça farklıdır. İnce, kalın ve farklı stillerde uygulanabilen kalıcı eyeliner standart bir uygulama değildir. 

Kalıcı eyeliner herkes için ayrı ve özel bir şekilde tasarlanır. Rengin tonu, çizginin biçimi ve kalınlığı kişinin göz yapısına göre uzmanlar tarafından belirlenir. Göz şeklinizi güzelleştiren kalıcı eyeliner uygulaması sayesinde artık eyeliner sürmeye gerek kalmaz.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Göz makyajının en önemli hattı olan eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla zahmetli eyeliner çekme sorunu ortadan kalkar. Kalıcı eyeliner her daim mükemmel düzgün şekilli ve yeni çekilmiş doğal eyeliner görüntüsü sunar. Tek hamlede daha etkileyici gözlere sahip olmak isteyenlerin her gün uğraştığı eyeliner uygulaması kalıcı makyajla gündelik hayatın bir parçası olur.

Kalıcı makyajlar her zaman, gece veya gündüz güzel ve çekici görünmenizi sağlar. Makyaj rutininde en zor işlem eyeliner çekilmesidir. Kalıcı eyeliner uygulaması hem makyaj rutininde kolaylık hem de gün boyu akma, dağılma gibi sorunlar konusunda avantaj sağlar. Organik ve sağlıklı malzemelerle uygulanan kalıcı eyeliner boyaları kimyasal madde içermez. Doğal malzemelerle cildin ince tabakasının altına işlenen kalıcı eyeliner tamamen kalıcı değildir.

İlginizi Çekebilir: Kaş Konturu

Kalıcı Eyeliner

Özel cihazlar ve kişiye özel steril malzemelerle uzmanlar tarafından uygulanır. Kalıcı eyeliner uygulaması dudak renklendirme ve kaş kontürü ile birlikte sıklıkla tercih edilen, en popüler kalıcı makyaj seçeneğidir. Her gün makyaj yapan milyonlarca kadına büyük kolaylık sağlar. Her daim çekici, etkileyici ve gözlere derinlik-anlam katan eyeliner makyajına yeniden ve yeniden uğraşmadan sahip olabilirsiniz.

Kalıcı EyeLiner Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kişinin elde etmek istediği eyeliner görünümü ile birebir uyumlu örnek eyeliner çizgisi göz kapağına çizilir. Kalıcı makyaj uzmanı ve kalıcı makyajı yaptıran kişi istenen stili yakalayana birlikte deneme yapabilir. Tam olarak istenen çizgi stili ve görsel estetik yakalandıktan sonra kalıcı eyeliner uygulamasına geçilir.

Uygulama öncesinde acı etkisini azaltmak için göz kapağına etkili bir anestezi krem sürülür. Özel kalıcı eyeliner kalemi özel boyalara batırılarak çizilmiş olan örnek çizginin üzerinden geçilir. Böylece boyalar cilt altına enjekte edilmiş olur. Enjeksiyon yapılırken yani işlem sırasında herhangi şekilde acı veya ağrı hissedilmez. Kalıcı eyeliner uygulaması özel organik boyaların cildin ince katmanı altına işlenir. Dövmeye benzetilse de bu dövme işleminden çok farklı bir işlemdir. Dövme kalıcıdır. Kalıcı makyaj ise 2 veya 3 yıl civarında kalıcıdır.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır
Eyeliner Boyası

Kalıcı eyeliner boyası derinin 1-2 katman altına işlenir. Dövme ise 5-6 katman derine işler. Üstelik dövmenin boyaları kimyasal içeriklidir. Kalıcı makyaj ise doğal kozmetik boyaları ile yapılır. Bu nedenle de belli bir süre sonra ciltten atılır. Kalıcı eyeliner uygulaması gayet rahat ve kolay bir uygulamadır. Kalıcı eyeliner uygulaması yarım saat ile bir saat arasında sürebilir.

Kalıcı Eyelinerın Uzun Süre Kalması İçin Neler Yapmalıyız?

Öncelikle kalıcı makyaj uzmanı ve güzellik merkezini çok iyi seçmelisiniz. Kullanılan malzeme, cihazlar ve uygulama tekniği kalıcı makyajın kalitesini ve ömrünü etkiler. Long Time Liner® yöntemini kullanan kalıcı makyaj uzmanlarımız Elite Linergist unvanıyla yüksek kalite standartlarında kalıcı eyeliner uygulaması sunar.

 • İşlem sonrasında uzmanların size önerdiği bakım rutinlerini söylendiği gibi düzenli olarak uygulayın
 • İşlemden sonraki 24 saat boyunca gözlerinize su ile temas etmesin
 • Makyaj yaparken gözlerinizde kimyasal içerikli kozmetik malzeme kullanmayın
 • Kalıcı makyaj uygulamasından sonra mutlaka tekrar kalıcı makyajı yaptırdığınız uzmana giderek kontrollerinizi yaptırın
Cilt analizi
Kalıcı eyeliner uygulaması

Kalıcı Eyeliner Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelişen teknolojiler kalıcı eyeliner uygulamasının çok daha konforlu ve sağlıklı yapılmasına olanak sağlar. Genel olarak kalıcı makyaj uygulamaları çok rahat ve yan etkisi olmayan uygulamalardır. 

Kalıcı eyeliner öncesinde bazı detaylara dikkat ederek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 • Takma kirpikler ve kontakt lensler çıkarılmalıdır.
 • Ciltte herhangi bir sağlık sorunu olmadığından emin olunmalıdır.
 • Uygulamadan bir gün önce dinlenmek ve kaliteli uyumak gerekir.
 • Regl döneminden 2 gün önce ve sonrasında kalıcı makyaj yaptırmamak daha iyi olur.
 • Uygulamadan bir gün önce güneşlenme ya da solaryum tercih edilmemelidir.

Kalıcı eyeliner uygulamasında hafif de olsa acı hissedilebilir. Bunun olmaması için yorgun olmamak, cildin güneşten korumak gibi önlemler alınabilir. 

Kalıcı eyeliner sonrasında dikkat edilmesi gerekenler:

 • Uygulama yapılan bölgeyi çok iyi korumak gerekir.
 • Uygulama yapılan bölgenin kesinlikle kaşınmaması ve ovulmaması gerekir.
 • İyileşme süreci tamamlanana kadar makyaj yapılmamalıdır.
 • Uygulamadan sonra yüzmek ya da su sporları yapmak enfeksiyon riski yaratır.
 • Güneşlenme veya solaryum kalıcı makyaj sonrasında cilde zarar verebilir.
 • Uygulama yapılan bölge doğrudan suyla temas etmemelidir.
 • Kalıcı makyaj iyileşene kadar lensler ve takma kirpikler takılmamalıdır.
 • İyileşme süresi boyunca sağlıklı nemlendirici kullanılmalıdır.
Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır
Kalıcı Eyeliner Avantajları

Kalıcı Eyeliner Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kalıcı eyeliner uygulamasıyla günlük makyaj rutinleri kolaylaşır. Profesyonel eyeliner görünümü elde edilir. 

Uygulamayı yaptırmanın birçok avantajı vardır;

 • Estetik göz makyajı sayesinde genç ve bakımlı görünebilirsiniz.
 • Her gün zorlu ve zaman alan eyeliner sürme işinden kurtulursunuz.
 • Gün boyu yeni makyaj yapmış gibi görünebilirsiniz.
 • Bakışlarınız çok daha güzel ve etkileyici olur.
 • Sıcakta, rüzgârda ya da farklı hava koşullarında eyeliner akma sorunu ortadan kalkar
 • Zamandan tasarruf etmenizi sağlayan kalıcı eyeliner pratik makyaj olanağı sunar
 • Yaptığınız makyajlar çok daha estetik görünür.

Bu uygulama kişiye özel olduğu için yüz ve göz yapısına en uygun şekilde tasarlanır. Bu şekilde her gün farklı stilde eyeliner çekme ve hataları düzeltme gibi sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner Arasındaki Farklar Nelerdir?

Standart makyaj seçeneklerinden biri olarak göz kapağı üzerine uygulanan kalın ve çeşitli stillerdeki kalıcı eyeliner daha etkili bir görünüm sunar. Dipliner ise göz kapağının en dip bölgesi olan kirpik hattı bölgesine uygulanır ve daha yalın bir görüntü oluşturur. 

Dipliner doğal, buğulu ve salaş bir görüntü sağlarken eyeliner ise kuyruklu ya da kuyruksuz şekilde doğrudan göz kapağı üzerine uygulanır. Eyeliner çizgisi daha görünür ve daha kalındır. Her iki uygulamada da doğal ve etkileyici görünüm yakalamak mümkündür.

Dipliner
Kalıcı Eyeliner Fiyatları

Kalıcı Eyeliner Fiyatları

Çok şık, pratik ve estetik göz makyajı kolaylığı sunan kalıcı eyeliner uygulaması kişiden kişiye değişir. Uygulanacak stili renk tonu, cilt yapısı gibi faktörler uygulamayı farklı planlamak için analiz edilir. 

Profesyonel kalıcı makyaj uygulamalarında yüksek memnuniyet dönüşleriyle fark yaratan merkezimizde aradığınız kaliteli eyeliner uygulamasına uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Kalıcı makyaj uzmanlarımızdan isteklerine uygun makyaj standartlarını öğrenebilir, en iyi fiyat teklifini alabilirsiniz. Sağlıklı ortamlarda, uygun fiyatlarla ve alanında uzman profesyonellerle her zaman en iyiye ulaşabilir, çarpıcı görünüme kolayca kavuşursunuz.

Eyeliner Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

EYELİNER HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Kalıcı eyeliner uygulamasının yan etkileri var mıdır?

Göz kapağı hassas ve ince bir deri yapısına sahiptir. Yarım saat boyunca işlem yapılacağından bölgede kızarıklık, hafif şişlik, hassasiyet olması çok doğaldır. 24 saat için de bu etkiler ortadan kalkar.

Kalıcı eyeliner yaptırırken acı ya da ağrı olur mu?

Kalıcı eyeliner uygulama öncesi göz kapaklarına anestezi kremi sürüldüğünden pek bir şey hissedilmez. Hafif baskı ve ince bir sızı olabilir.

Kalıcı eyelinerı istediğim gibi yaptırabilir miyim?

Elbette. Kalıcı makyaj uzmanları sizin istediğiniz şekli çizebilirler. Ancak bu işlemin uzmanlar tarafından yapılması önemlidir.

Kalıcı Eyeliner Kimler Yaptıramaz?

Hamileler, emziren anneler, şeker hastaları, alerjisi olanlar, cilt sağlık sorunları olanlar ve kanser hastaları kalıcı eyeliner yaptıramaz. Ancak kanser hastalarının doktor onayı ile yaptırma şansı da vardır.

Kalıcı Eyeliner Göze Zarar Verir mi?

Kalıcı eyeliner göze hiçbir şekilde zarar vermeyen, sağlıklı bir uygulamadır. Göz kapağına uygulanan pigmentler bitkisel olduğundan göze zarar vermez.

Kalıcı eyeliner ne kadar süre kalıcıdır?

Cilt yapısına bağlı olarak bu süre değişir. Ortalama olarak 2 yıl civarındadır. Ancak profesyonel ve işinse çok iyi kalıcı makyaj uzmanları yüksek kalite malzeme ve özel teknikler kullanarak bu süreyi 3 yıla kadar uzatabilir.

Kalıcı eyeliner spor, yüzme gibi aktivitelerde dağılır mı?

Kalıcı eyeliner hiçbir şekilde dağılmaz, akmaz. Plajda, havuzda, spor salonunda yeni çekilmiş gibi durur. Sabahları uyandığınızda ev gece yatarken aynı şekilde kalır.

Eyeliner mı Dipliner mı tercih edilmelidir?

Eyeliner daha kalın hatlı çizgiler çizer. Dipliner ise daha ince çizimler de uygundur. Özellikle düşük ve dar göz kapakları olanların yanı sıra küçük göz şekli olan kişilerde ince hatlar daha uygun olacağından dipliner tavsiye edilir.

Kalıcı Eyeliner Kaç Gün Sonra İyileşir?

Standart olarak kalıcı eyeliner uygulandıktan 7 veya 10 gün sonra iyileşir. Ancak uygulama sonrası bakım çok önemlidir.

Kalıcı Eyelinera Kaç Gün Su Değmemeli?

İlk 14 gün işlem yapılan bölgenin su ile temasından kaçınılmalıdır. Temizlik ve bakım uzmanların tavsiyesine göre ayarlanmalıdır.