Medikal Manikür

Medikal manikür, diğer bir adıyla da kuru manikür, son yıllarda birçok kişinin tercih ettiği yöntemler arasındadır. Sulu manikür gibi suda bekleterek etlerin yumuşaması için vakit kaybetmeye gerek olmadan yapılır. Profesyonel kişiler tarafından yapılması tavsiye edilen bu tarz manikür sayesinde hem estetik bir görünüme kavuşulur hem de tırnaktaki kusurların giderilmesi sağlanır.

Medikal manikürde elektrikli törpü kullanılır ve bu sayede hijyenik bir bakım yapılır. Her aşamada bu törpünün ucuna farklı bir freze uç takılır. Bu uygulamayı yapan uzmanlar elektrikli törpü kullandıktan sonra cildin ve tırnakların beslenmesi ve nemlenmesi için yağlar ve kremler kullanılır. Bu sayede eller ve tırnaklar kusursuz görünür. Medikal manikür konusunda bilgi almak ve bütçenize uygun fiyatlarla bu hizmetten yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.

Benzer Yazı:  Ankara Protez Tırnak

medikal-manikur
medikal manikur 2

Medikal Manikür Nedir?

Medikal manikür, klasik manikür yönteminden farklı olarak susuz ve elektrikli törpü kullanılarak yapılır. Bu sayede hem tırnak yüzeyindeki problemlerin giderilmesi sağlanır hem de kusursuz ve bakımlı ellere sahip olmanız amaçlanır. Elektrikli törpü kullanılması ve suda bekleterek zaman kaybetmenin önüne geçilmesi sebebiyle birçok açıdan avantajlı olan medikal manikür, son yılların çokça tercih edilen uygulamalarındandır.

Hem kadın hem de erkekler için uygun olan bu bakım yöntemi, birçok müşterinin tercih ettiği bir yöntemdir. Medikal manikürde su kullanılmaması işlemin kısa sürmesine yardımcı olurken daha uzun süre manikürlü tırnaklara sahip olmanızı da sağlar. Bu sebeple de birçok kadın ve erkeğin tercihleri medikal manikür, diğer bir adıyla kuru manikür yöntemidir. 

Benzer Yazı: Nasır

Medikal Manikür Nasıl Uygulanır?

Medikal manikür uygulamasında elektrikli törpü freze uçları kullanılır. Öncelikle tırnağın şekline göre tırnak üzerindeki etler kütikül ile itilir. Bu sayede hem tırnak boyu daha uzun görünür hem de oje için alan ortaya çıkarılır. Daha sonra elektrikli törpünün sivri ucu ile tırnağın dip kısmında yer alan tırnak etleri temizlenir. 

Bu işlemde sulu manikürde kesilen etlerin törpü ile temizlenmesi sağlanır. Daha sonra top şeklindeki freze uçla temizleme işlemine devam edilir. Bu işlemin ardından eğer hafif pürüzler oluştuysa freze uç yardımıyla tekrar temizlik yapılır. Son olarak da silikon freze ucuyla tırnak parlatılır. Bu işlemlerin sonunda el ve tırnak bakımının yapılması için gereken yağ ve kremler kullanılır, cildin ve tırnağın beslenmesi sağlanır. 

İlginizi Çekebilir: El Ve Ayak Bakımları

medikal-manikur 3
medikal-manikur 4

Medikal Manikür Faydaları Nelerdir?

Manikür öncesinde suda bekletmek hem tırnakların yumuşamasına sebep olabilir hem de daha sonrası için problem oluşabilir. Medikal manikür yapılırken suda bekletilmediği için tırnaklarda yumuşama olmaz ve yapısı değişmez. Bu sebeple tırnaklar yumuşamadığı için oje uygulamaları daha rahat yapılır. 

Ayrıca kesici aletler kullanılmadığı için herhangi bir sorun oluşmasının da önüne geçilir. Bu sayede olası bir bulaşıcı hastalık durumları engellenir. Bunların yanı sıra suda bekletilirken kaybedilen zamanın da önüne geçebilirsiniz. İşlemler sonrasında doğal içerikli yağlar ve kremlerle masaj yapılır. Bu sayede hem tırnak hem de tırnak etleri korunarak beslenmesi sağlanır. 

Benzer Yazı: Batık Tırnak

Medikal Manikür Fiyatları Nelerdir?

Uygulama süreleri, malzemeleri ve kullanılan ürünler farklı olduğu için tüm işlemlerde fiyat farklılıkları görülebilir. Medikal manikür sayesinde kalıcılığı uzun süre korunduğu için cep dostu bir yöntemdir. Bu tarz manikür daha hijyenik olduğu için yaptırılması özellikle tavsiye edilir. Uzman kadromuz ile görüşerek ihtiyacınız olan medikal manikür fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, uygun ödeme koşulları ile bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

medikal-manikur 5

Medikal Manikür Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

MEDİKAL MANİKÜR HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Medikal Manikür Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Herkesin manikür yaptırma aralığı ve tırnaklarının yapısı farklı olduğu için bu süreler de farklılık gösterebilir. Genellikle ayda bir yapılması tavsiye edilen bu bakımı kimileri 3 haftada bir de yaptırabilir. Bu durumda bir uzmandan yardım almanız ve uzman yardımıyla periyotları belirlemenizde fayda vardır.

Medikal Manikürün Zararları Var Mıdır?

Özellikle klasik manikür ile kıyaslandığı zaman herhangi bir kesme işlemi uygulanmadığı ve kesici bir alet kullanılmadığı için hiçbir zararı yoktur. Steril ortamlarda uygulanan bu bakım yöntemi bir uzman tarafından yapıldığı takdirde hiçbir zarar vermez.