Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme Neden Tercih Edilir?

Dudaklara doğal hacim ve renk kazandıran dudak renklendirme işlemi profesyonel kalıcı makyaj teknikleri arasında yer alır. Dudaklarda estetik bir onarım uygulaması olarak daha canlı daha etkileyici dudak görünümü sağlar. Dudak renklendirmesi yaptırıldığında ruj kullanma gereksinimi ortadan kalkarken, her daim doğal ve güzel görünen dudaklara sahip olursunuz.

Bu işlem ile yapay görünen dudaklar değil doğal ve estetik görünen dudaklar doğal renklendirme ile sağlanır. Dudakların zamanla çerçeve hattı kaybolur ve dudaklar solar. Küçülmüş ve içeri çekilmiş dudaklar hoş görünmez. Dudak renklendirme bu sorunları ortadan kaldırır. Dudakların sahip olması gereken hatlara ve canlılığa sahip olmasını sağlayan dudak renklendirme dudakları ve doğal olarak yüzü gençleştirir. Dudaklar daha dolgun ve daha belirgin görünür.

LPG Selülit

Daha genç ve daha bakımlı görünmek için dudak renklendirme çok etkili bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Makyajsız da güzel görünmek istiyorsanız dudak renklendirme uygulaması tam istediğiniz sonuçları verir. Bu işlem dudakları gençleştirmek, doğal estetiğine kavuşturmak için sıklıkla tercih edilir. Uzman kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapıldığında dudaklara doğal dolgunluk, hat belirginliği ve doğal renk kazandırılır.

İlginizi Çekebilir: Kalıcı Eyeliner

Dudak Renklendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme estetik bir müdahaledir. Uzun süre kalıcı ruj değildir. Dudakların doğal çerçeve hatlarını yenileyerek dudakları daha bakımlı ve dolgun gösterir. Dudak rengine birebir uyumlu doğal renklerle uygulama yapılır. İşlemden önce dudaklara doğal anestezi kremi sürülür. 10 – 15 dakika bekletilir.

Çerçeve hattı belirlenerek dudak kalemi ile çerçeve hattı çizilir. Ardından en doğal en uyumlu renk seçimi yapılır. Steril ve tek kullanımlık mikro iğnelerle organik boyalar dudaklara enjekte edilir. Tüm işlemler toplamda bir saat sürer. Önemli olan nokta bu işlemin homojen ve degrade olmasıdır. Bir de renk pigmentleri seçilirken doğallığın ön planda tutulması gerekir. İşlemi yaptırmadan önce kalıcı makyaj uzmanı ile birlikte en doğal en uygun rengi birlikte seçebilirsiniz.

Kalıcı Eyeliner
LPG Teknolojisi

Dudak Renklendirme Teknikleri Nelerdir

Dudak renklendirme kalıcı makyaj uygulaması dudakların farklı bölgelerine uygulanabilir. Bunlardan biri dudak kontürü renklendirmedir. Dudakların sadece dış çevresine yani dudak kontürüne yapılır. Bu şekilde dudaklar daha dolgun ve kalın gözükür. İnce dudaklı kadınlar bu yöntemi sıklıkla tercih eder.

Dudak içi renklendirme ise dudakların doğal çerçeve hattına çıkılmadan uygulanan renklendirme işlemidir. Zamanla solan dudak rengini yeniden canlı ve parlak haline kavuşmasına yardımcı olur. Tam dudak renklendirme ise hem dudak çerçevesi hem de dudak içine yapılan kalıcı makyaj yöntemidir. Dudak renklendirme yöntemi kaş kontürü kadar sık tercih edilen, yan etkisi olmayan bir yöntemdir.

Dudak Renklendirme Yazıları

Dudak Bakımı

Gül Suyu Faydaları

El Masajı

Ankara İğneli Epilasyon

DUDAK RENKLENDİRME HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Dudak renklendirme acılı bir işlem midir?

Dudak renklendirme işlemi acı veren bir işlem değildir. Derinin üst tabakasına yapıldığından acıtmaz. Ancak konforu arttırmak için zaten anestezi kremi sürülerek işleme başlanır. İşlem sırasında herhangi bir acı hissedilmez. İşlem sonrasında hafif şişli olur. Bu durum da 1 – 2 saat içinde DE geçer. Enjekte işlemi yarım saat kadar sürer. BU süre içinde acı ya da ağrı oluşmaz.

Dudak renklendirme ile dudaklar daha dolgun görünür mü?

Dudak hatlarını belirginleştiren dudak renklendirme ile dudaklarınız dolgu bir görünüme sahip olur. Kaybolmuş çerçeve hatları yeniden çizildiğinden dudakların daha dolgun görünmesi sağlanır. Doğal renkle desteklenen bu görünü dolgun ve çekici dudaklar yaratır.

Dudak renklendirme sonrası dudaklarda yapay bir görünüm olur mu?

Dudak renklendirmesinde renk seçimi çok önemlidir. Doğal renk tonları ile yapılan işlemlerde dudaklarda yapay bir görünüm olmaz. Uygulama sonrasında ilk birkaç gün renk çok belirgindir ama sonrasında doğal halini alır ve dudağın kendi doğal rengiymiş gibi görünür.

Dudak renklendirme ne kadar kalıcıdır?

Dudak renklendirme uygulaması 2 yıl kadar kalıcı bir uygulamadır. 2 yıl sonunda renkler solarak kaybolur. Daha kaliteli ve özel tekniklerle yapılan renklendirme daha uzun süre kalıcı olabilir. Renklendirmenin daha kalıcı olması için kalıcı makyaj uzmanına gidip rötuşlar yaptırmak etkili olur.

Dudak renklendirme üzerine ruj sürülür mü?

Elbette. Dudaklarınıza istediğiniz zaman istediğiniz renkte ruj sürebilirsiniz. Tabi kullandığınız ruj kimyasal içerikli olmazsa daha iyi olur.

Dudak renklendirme silinebilir mi?

Evet. Dudak renklendirmeyi sildirmek isterseniz renk soldurma işlemi yapılabilir.