Cilt Lekelerinin Temel Nedenleri Nelerdir? Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunur?

Cilt Lekelerinin Temel Nedenleri Nelerdir? Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunur?

Her zaman güzel görünmeyi arzu eden kadınlar için büyük bir baş belası olan cilt lekeleri, çok çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Herhangi bir nedenle ortaya çıkan bu tarz lekelerden kurtulmak ise gelişen teknoloji sayesinde artık mümkündür.

Cilt yüzeyindeki deformasyon sonucu oluşan renk değişimleri istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına yol açar. Ciltte oluşan renk eşitsizlikleri 7’den 70’e herkes için rahatsız edici bir durumdur. Çok daha estetik ve güzel görünmek isteyen kadınlar ise bu tür cilt lekelerinden kurtulmak için teknolojinin sunduğu imkanlardan yararlanır.

Cilt lekelerinin nedenleri de oldukça çeşitlidir. Bunların çoğu zararsız olsa da bazen ciddi sağlık problemlerinden kaynaklı da leke oluşumu görünebilir. Bu nedenle ilk önce sorunun kaynağına inilerek nedenler araştırılmalıdır. Ardından ise mevcut lekelerin giderilmesi için uygun yöntemler uygulanmalıdır. Profesyonel leke bakımı ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Nasıl Oluşur?

Cilt lekelerinden şikâyetçi olan kişiler bunların nasıl oluştuğunu da oldukça merak eder. Saça ve göze renk veren melanin isimli pigmentler, aynı zamanda cildinize de renk kazandırır. Bu pigmentler ciltteki hücrelere yayılır ve cilde eşit oranda renk verir. Bununla birlikte bazı durumlarda yayılım gösteremez ve belirli yerlerde aşırı miktarda birikim gösterir. Bu tür bölgelerde ben, çil gibi renk bozuklukları ortaya çıkar.

Normal şartlarda melanin pigmentinin temel görevi, cilde renk vermekten ziyade cildi güneşten gelen zararlı ışınlara karşı korumak olur. UV ışınlarını absorbe ederek cildinizi koruyan bu pigmentlerin eksikliğinde ya da fazlalığında renk değişimleri görülür. Örneğin; melanin azlığında saçlar beyazlar.

Genel olarak insan vücudunda eşit olarak dağılım gösteren bu pigmentler, bazı durumlarda az ya da fazla yayılım gösterir. Bu da cilt lekelerinin oluşumunu kaçınılmaz hale getirir. Dizde de benzeri durumlar söz konusu ise merkezimizden destek alabilir ve kısa sürede sizi rahatsız eden lekelerden kurtulabilirsiniz.

Cilt Lekesi Çeşitleri Nelerdir?

Cilt lekelerinin oluşumuna neden olan faktörler gibi bu lekelerin çeşitleri de farklılık gösterir. Bunların başında ise güneş ışınları gelir. Bunun yanı sıra diyabet gibi rahatsızlıklar, genetik ve hormonal sebepler de cilt lekelerinin oluşumunda fazlasıyla etkilidir.

Leke oluşumuna göre çeşitlenen bu lekeler, bazen ilaçların yan etkileri olarak da karşınıza çıkabilir. Yanlış beslenme, sigara ve alkol tüketimi gibi nedenler de cilde zarar verir. Ayrıca akne, çıban gibi cilt rahatsızlıkları sonucunda da oluşan bu tarz lekeler, çoğu zaman hayatınızı olumsuz etkiler ve kendinize olan güveni zedeler. Bu nedenle uygun tedavi yöntemleriyle bu sıkıntıdan kurtulabilir ve yaşam kalitenizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Cilt lekelerinin giderilmesi amacıyla bizden destek aldığınızda istediğiniz gibi bir cilde kavuşursunuz. Bununla birlikte bu lekelere neden olan faktörlere karşı da korunmanız gerekir. Bu sayede lekelerin tekrar oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Merkezimize geldiğinizde ilk olarak cilt lekelerinizin nedenleri konusunda araştırma yapılır. Bu süreçte lekelerin boyutu ve derinliği konusunda da araştırma yapılır. Elde edilen veriler değerlendirilerek sizin için en ideal tedavi yöntemi belirlenir ve bir an önce tedaviye başlanır.

Cilt lekelerinin giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemleri oldukça çeşitlidir. Bunların başında ise mezoterapi gelir. Özel içeriklerin cilt altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi, oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

Mezoterapi yönteminin yanı sıra kimyasal peeling yöntemi, enzim peeling, leke giderici lazer tedavileri gibi alternatifler de bulunur. Bizimle iletişime geçerek tüm bu yöntemlerle ilgili bilgi alabilir, kendiniz için en ideal tedavi yönteminin ne olduğu konusunda değerlendirme yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede bebeksi bir cildin keyfine varabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.

Kampanyalardan Haberdar Olun

Tüm Hakları Saklıdır.