En Çok Tercih Edilen Gelin Makyajı Modelleri 2021

En Çok Tercih Edilen Gelin Makyajı Modelleri 2021

Kadınların en özel zamanlarından biri olan düğünlerin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için mekân, yemek, gelinlik, yaş pasta ve davetiye gibi detaylar ne kadar önemli ise gelin makyajı da bir o kadar özen gerektirir.

Evlenmeyi planlayan kadınların en çok merak ettiği konuların başında ise 2021 gelin makyajı trendleri gelir. Bu süreçte düğünün ne zaman yapılacağı çok önemlidir. Örneğin; gündüz ya da akşam saatlerinde gerçekleştirilen düğünler için yapılan makyajlar da farklılık gösterir. Ayrıca düğünün konsepti, mekânı, gelinliğin modeli, gelin adayının yüz şekli ve vücut yapısı gibi detaylar da gelin makyajı modellerinin tercihinde önemlidir.

Düğün öncesinde önemli bir diğer konu ise eyeliner, dudak renklendirme gibi kalıcı makyaj kullanılması durumudur. Eğer kalıcı makyaj kullanıyorsanız, düğünden en az bir ay önce işlemlerinizi yaptırmanız gerekliliğidir. Bu şekilde yapılan işlem tam oturmuş olurken düğün sırasında yapılan makyajınızda kusursuz hale gelir.

Seçiminizi Sade Makyaj Modellerinden Yana Yapın

Bu günlerde gelin makyajı söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak sadelik gelir. Siz de seçiminizi sadelikten yana yaparak zarafetinizi ve şıklığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Sade makyaj tasarımı genellikle yanlış anlaşılır. Bu tür uygulamalarda makyajın az ve hafif olması değil, doğal güzelliğinizi vurgulayan etkili ve kusursuz bir görünümün ortaya çıkarılması önemlidir.

Sanılanın aksine mükemmel bir makyaj tekniğine yer veren sade makyaj, şık ve modern gelinlikle eşsiz bir uyum yakalar. Siz de naif bir güzelliğin keyfine varmak ve bu özel gününüzde saf şıklığınızla dikkatleri üzerinize çekmek için sadeliği vurgulayan bir makyaj stiline yönelebilirsiniz.

Sade makyaj olarak ifade edilen bu uygulamada doğal tonlar kullanılır ve doğal güzelliğiniz vurgulanır. Ten renginde bir fondötenin ardından toprak renklerinde bir far tercih edebilirsiniz. Dilerseniz pembe tonlarına da yönelebilirsiniz. Ayrıca ruj seçiminde şeftali rengi ya da uçuk pembeyi tercih edebilirsiniz. Bu tür sade gelin makyajları ise özellikle kır düğünlerinde, havuz başındaki yaz düğünlerinde ya da kumsalda yapılan düğünlerde sıklıkla tercih edilir.

Porselen Gelin Makyajıyla Pürüzsüz Görünümün Keyfine Varın

Düğün gününüzde kusursuz bir cildiniz olmasını istiyorsanız porselen gelin makyajını tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle cildinizin makyaj için hazırlanması gerekir çünkü pürüzsüzlüğün elde edilmesi için ölü derilerden kurtulmak gerekir. Saten ve pürüzsüz bir cilt görünümü için pürüzlere neden olan ciltteki üst katmanın giderilmesi amacıyla peeling uygulamaları gerçekleştirilir.

Porselen gelin makyajı uygulamasında önemli olan diğer bir aşama ise fondöten kullanımıdır. Kapatıcılık konusunda oldukça yoğun olan bir fondötenin seçimi yapılır ve kusursuz bir uygulama gerçekleştirilir. Böylece ortaya bebeksi bir pürüzsüzlük çıkarılır. Ton olarak ise özellikle sarı veya pembe alt tonu olan seçeneklere yönelebilir ve eşsiz bir gelin makyajının sahibi olabilirsiniz.

Romantik Gelin Makyajıyla Göz Doldurma Fırsatından Yararlanın

Gelin adayları bu özel günde romantizmi doyasıya yaşamak ister ve damat adayının gözünde unutulmaz bir güzelliğe sahip olmayı arzular. Zarif ve estetik bir duruş sergileyerek davetlilerin hafızalarında eşsiz bir güzellikle yer etmeyi amaçlayan gelin adayları, son dönemlerde daha çok romantik gelin makyajına yönelir. Bu noktada gelinlik modeli ve saç şekli de büyük önem taşır.

Sadece ama şık gelinliklerin ön planda olduğu bu günlerde romantizm kokan saç modelleri de ilgi görür. Romantik tarzı benimseyen gelin adaylarının tercih edebileceği saç modellerinin başında ise örgülü modeller, dalgalı açık sağlar, çeşitli aksesuarlarla desteklenen topuzlar gelir. Bu tür romantik saç modellerine uyum sağlayan makyaj ise doğallıktan yana olur. Sade makyajla benzer olan bu romantik makyajda toprak tonları vurgulanır ve gözlerde daha çok buğulu bir görünüm yaratılır.

Siz de kendiniz için en ideal gelin makyajı seçimi yapmak için tarzınızı, gelinliğinizi, düğünü yapacağınız mekanı ve mevcut konsepti düşünmelisiniz. Bu sayede kendiniz için en ideal tercihi yapabilir ve unutulmaz bir düğünün başkahramanı olabilirsiniz.

Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.

Kampanyalardan Haberdar Olun

Tüm Hakları Saklıdır.